روسیه درباره تجارت تسلیحات با ایران: سیاست ما را تهدیدهای آمریکا معین نمی کند

به گزارش تور فرانسه، فارس نوشت:نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در واکنش به تهدید شرکت های روسی در صورت انجام معامله تسلیحاتی با ایران، بیان کرد تهدیدهای واشنگتن نقشی در مشخص سیاست مسکو ندارد.

روسیه درباره تجارت تسلیحات با ایران: سیاست ما را تهدیدهای آمریکا معین نمی کند

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین ضمن تایید خاتمه محدودیت های تسلیحاتی ایران طبق قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل در 18 اکتبر (27 مهر)، در توییتی به تهدید ریچارد گلدبرگ، عضو وابسته به بنیاد دفاع از دموکراسی ها و دستیار مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در مورد اعمال تحریم های ثانویه علیه شرکت های روسی و چینی که قصد معامله تسلیحاتی با ایران را داشته باشند، پاسخ داد.

اولیانوف نوشت: گمان می کنم ما همه تحریم های قابل تصور آمریکا علیه بخش دفاعی خود را داشته باشیم. واقعاً فکر می کنید که تصمیم های آمریکا برای ما اهمیت دارد؟ سیاست ما را عوامل کلی دیگر مشخص می نماید، نه تهدیدهای شما.

گلدبرگ در توییتی تهدیدآمیز نوشته بود: در صورتی که یک شرکت روسی یا چینی کوشش کند به ایران سلاح بفروشد، آن شرکت و همه موسسات مشارکت کننده در معامله با تحریم های ثانویه روبرو خواهند شد.

پیشتر سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه با توجه به خاتمه یافتن محدودیت های تسلیحاتی علیه ایران، گفت: روسیه از تحریم های آمریکا نمی ترسد زیرا به آن ها عادت نموده است.

وی اضافه نمود: روسیه در حال توسعه همکاری چندجانبه با ایران است و همکاری در زمینه نظامی-فنی بسته به نیازهای طرفین و آمادگی متقابل برای چنین همکاری هایی به روشی آرام ادامه خواهد یافت.

خبرگزاری روسی تاس ضمن گزارش صحبت های ریابکوف، نوشت محدودیت صادرات سلاح های متعارف از ایران و واردات سلاح به این کشور روز یکشنبه خاتمه یافت.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بامداد دیروز (یکشنبه) در آستانه خاتمه محدودیت های تسلیحاتی و ممنوعیت سفر تعدادی از شهروندان و مسئولان نظامی کشور بیانیه ای منتشر و گفت از امروز، جمهوری اسلامی ایران می تواند هرگونه سلاح و تجهیزات لازم را، از هر منبعی، بدون محدودیت قانونی و صرفا براساس نیازهای دفاعی خود تهیه کند و همچنین می تواند بر مبنای سیاست های خود تسلیحات دفاعی صادر کند.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران هم در دقایق اولیه بامداد یکشنبه در توئیتی به زبان انگلیسی و در آستانه خاتمه محدودیت تسلیحاتی ایران نوشت: روزی بسیار مهم برای جامعه بین المللی که-در مخالفت با کوشش های بدخواهانه ایالات متحده-از قطعنامه 2231 شورای امنیت ملل متحد و برجام صیانت نموده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 769

به "روسیه درباره تجارت تسلیحات با ایران: سیاست ما را تهدیدهای آمریکا معین نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه درباره تجارت تسلیحات با ایران: سیاست ما را تهدیدهای آمریکا معین نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید