رویای تونلی عجیب ایلان ماسک، عکس

به گزارش تور فرانسه، زومیت نوشت: پروژه تسلا در تونل ایلان ماسک اگرچه بسیار مجذوب کننده به نظر می رسید، اکنون پس از هفت سال موفقیت چمشگیری را نشان نمی دهد.

رویای تونلی عجیب ایلان ماسک، عکس

اگر پروژه سرمایه گذاری تونلی شرکت بورینگ ایلان ماسک را از یاد برده باشید کاملاً به شما حق می دهیم؛ زیرا به نظر می رسد حتی خودش هم این پروژه بلندپروازانه را فراموش نموده است.

ایلان ماسک هفت سال پیش در شرکت بورینگ، پروژه ای را شروع کرد که گمان می کرد در نهایت به نابودی ترافیک می انجامد، اما اکنون می بینیم که تقریباً هیچ تغییر خاصی رخ نداده است.

منتقدان در همان شروع کار شرکت بورینگ هشدار داده بودند که این ایده باید به عنوان سیستم حمل ونقل عمومی پیاده سازی گردد، نه اینکه خودروهای تسلا در تونل رفت وآمد نمایند؛ اما ایلان ماسک اساساً به حمل ونقل عمومی علاقه مند نیست.

ماسک در سال گذشته مجوزهایی را دریافت کرد که تونل های زیرزمینی را به مرکز شهر لاس وگاس هم توسعه دهد و این کار را هم انجام داد، اما وقتی در مراسم CES 2022 مردم با خودروهای تسلا از تونل های زیرزمینی عبور کردند تا به محل برگزاری مراسم برسند، از عملکرد سیستم حمل ونقل نو چندان راضی نبودند. آن ها می گفتند درست است که مسیر عادی بسیار شلوغ تر است، اما تونل های شرکت بورینگ هم بدون ترافیک نیستند.

اکنون پس از هفت سال، این پروژه همچنان دستاورد خاصی ندارد. فورچون گزارش می دهد که شرکت بورینگ در این هفت سال، فقط 3.8 کیلومتر تونل حفر نموده و طرح های بزرگش برای سایر استان های آمریکا یا متوقف شده یا به تعویق افتاده اند.

ایلان ماسک که مدیرعامل چندین شرکت است، نمی تواند وقت زیادی برای شرکت بورینگ بگذارد و کارکنان و مدیران اجرایی اش رفته رفته پراکنده شده اند یا شغل دیگری یافته اند. یکی از کارکنان سابق بورینگ هفته گذشته گفت: ایده ایلان ماسک خوب بود، اما اجرایی نشد.

یکی دیگر از دشواری های شرکت بورینگ، جذب مهندسان خلاق است. یکی از مدیران سابق بورینگ به فورچون می گوید: مهندسانی که در بورینگ کار می نمایند ریسک پذیری کمتری دارند و تفکراتشان محافظه کارانه است؛ زیرا جذب کردن مهندسان خلاق برای یک پروژه جاه طلبانه اصلاً کار آسانی نیست. او در ادامه می گوید: اگر قصد دارید با ایلان ماسک همکاری کنید، احتمالاً شرکت بورینگ آخرین انتخابتان خواهد بود.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 آذر 1402 بروزرسانی: 10 آذر 1402 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1832

به "رویای تونلی عجیب ایلان ماسک، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویای تونلی عجیب ایلان ماسک، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید