سفر به این منطقه آزاد در نوروز 99 ممنوع شد

به گزارش تور فرانسه، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس گفت: بر اساس بخشنامه جدید وزارت میراث فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی و تصمیمات اتخاذ شده در سازمان منطقه آزاد ارس، پذیرش گردشگران در مراکز اقامتی و گردشگری منطقه آزاد ارس ممنوع خواهد بود.

سفر به این منطقه آزاد در نوروز 99 ممنوع شد

باشگاه تور فرانسه:یوسف داداش زاده، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس ضمن تشکر از همکاران حوزه بهداشت شهرستان و سایر نهادها و ارگان هایی که با سازمان منطقه آزاد ارس در زمینه مبارزه و پیشگیری از ویروس کرونا همکاری داشته اند، گفت: بر اساس بخشنامه جدید وزارت میراث فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی و تصمیمات اتخاذ شده، پذیرش گردشگران نوروزی از 17 اسفند در منطقه آزاد ارس ممنوع خواهد بود و هیچ یک از زائرسراها، هتل ها، مهان پذیرها، خانه های بومگردی و کاشانه مهمان ها مجاز به پذیرش مسافر نخواهند بود.

او شرح داد: بدیهی است که مبالغ افرادی که اقدام به رزرو در مراکز اقامتی ارس کرده اند بدون کسر جریمه به این افراد عودت داده خواهد شد.

داداش زاده تاکید کرد: هر نوع چادرزنی و اقامت های موقت در کمپ ها نیز در منطقه آزاد ارس ممنوع خواهد بود.

او در زمینه مسافران گذری از منطقه آزاد ارس نیز عنوان کرد: تمام مسافرانی که از این منطقه عبور می کنند، در مبادی ورودی از نظر بیماری کرونا به طور دقیق مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

داداش زاده در زمینه سایر موارد اشاره شده در بخشنامه اخیر وزارت میراث فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی نیز گفت: رستوران ها، پمپ بنزین ها و سایر مکان های عمومی که فعالیت خود را در روزهای آینده و ایام نوروز ادامه خواهند داد نیز ملزم به رعایت تمام ضوابط اعلام شده برای ضدعفونی هستند و نظارت کاملی بر این اماکن صورت خواهد گرفت.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس در زمینه برنامه های هنری، ورزشی و فرهنگی نوروز 99 در ارس نیز گفت: تمام جشنواره ها، مسابقات و سایر برنامه های پیش بینی شده نوروزی منطقه آزاد ارس لغو و اجرای جشنواره های هنری و ورزشی ارس به زمان های دیگری موکول شده است.

داداش زاده در ادامه گفت: علاوه بر اینکه ضدعفونی کردن اماکن عمومی ارس به قوت تمام ادامه دارد، اماکن تاریخی ارس نیز از این تاریخ تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند و امکان بازدید از این اماکن وجود ندارد.

وی افزود: امیدواریم که بعد از فروکش کردن شرایط هشدار کنونی، دوباره میزبان شایسته ای برای تمام هموطنان در منطقه آزاد ارس باشیم و از اینکه به منظور حفظ سلامتی خود، موارد توصیه شده را رعایت می کنید، متشکریم.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 4 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 336

به "سفر به این منطقه آزاد در نوروز 99 ممنوع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به این منطقه آزاد در نوروز 99 ممنوع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید