ماس از ادامه کوشش های اروپا برای حفظ برجام اطلاع داد

به گزارش تور فرانسه، ایرنا نوشت: وزیر امور خارجه آلمان روز دوشنبه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با رافائل گروسی از ادامه کوشش تروئیکای اروپایی برای حفظ توافق هسته ای با ایران اطلاع داد.

ماس از ادامه کوشش های اروپا برای حفظ برجام اطلاع داد

هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان پس از ملاقات با مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی بر ادامه همکاری تروئیکای اروپایی (آلمان، فرانسه و انگلیس) با این نهاد در راستای حفظ توافق هسته ای با ایران تاکید نمود.

وی در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با گروسی که در برلین برگزار گردید گفت: آژانس بین المللی انرژی اتمی در شرایط بحرانی کرونا به اقدامات بازرسی خود در سطح دنیا ادامه داده است؛ این ارزشمند بوده و نشانگر علت اعتماد واقعی به این سازمان فراجناحی و فرامنطقه ای است.

به گفته ماس آژانس در همین شرایط کرونایی توانسته است نظارت و راستی آزمایی برنامه هسته ای ایران را ادامه دهد.

وزیر امور خارجه آلمان تاکید نمود که این کشور به همراه فرانسه و انگلیس به کوشش های خود برای حفظ توافق هسته ای با ایران ادامه می دهد و در این راستا همچنان بطور نزدیک با آژانس بین المللی انرژی اتمی همکاری خواهد نمود.

وی اضافه کرد: نقش آژانس در پیمان منع گسترش تسلیحات هسته ای بسیار مهم است و نباید نادیده گرفته گردد. این نهاد همچنین مسئول نظارت بر توافق هسته ای با ایران بوده و می کوشد این توافق به شکل کامل اجرا گردد.

حرف های وزیر خارجه آلمان در مورد حمایت از برجام در حالی مطرح می گردد که تروئیکای اروپایی با گذشت دو سال از خروج آمریکا از این توافق بین المللی، هنوز اقدامی عملی در راستای اجرای تعهدات خود در قبال این توافق انجام نداده اند و فقط به حرف بسنده نموده اند.

ماس در بخش دیگری از سخنان خود گفت برای اینکه پیمان منع گسترش تسلیحات هسته ای به خوبی اجرا و تقویت گردد، باید توجه ویژه ای به موضوع خلع سلاح هسته ای داشت. در این راستا روسیه و آمریکا می توانند نقش مهمی به ویژه با بازگشت به پیمان استارت جدید ایفا نمایند.

رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز (دوشنبه) در برلین با رئیس دستگاه دیپلماسی آلمان ملاقات و گفت وگو کرد. وی در پیامی توییتری ملاقاتش با هایکو ماس را عالی توصیف و تاکید نمود که در این نشست در مورد مسائل مهمی از جمله بحران کرونا و توافق هسته ای ایران رایزنی نموده است.

وی همچنین آلمان را یکی از اصلی ترین شرکای آژانس بین المللی انرژی اتمی برای اجرای مفاد برجام و از حامیان آن نامید.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 2 آذر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 777

به "ماس از ادامه کوشش های اروپا برای حفظ برجام اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماس از ادامه کوشش های اروپا برای حفظ برجام اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید