مخاطرات مذاکرات وین پس از 31 اردیبهشت بیشتر خواهد شد

به گزارش تور فرانسه، رئیس هیات روسیه در مذاکرات وین با انتشار توییتی هشدار داد که تداوم مذاکرات پس از 31 اردیبهشت و سرانجام توافق همکاری سه ماهه ایران به آژانس بین المللی انرژی اتمی، با بلاتکلیفی و مخاطرات بیشتری روبرو خواهد شد.

مخاطرات مذاکرات وین پس از 31 اردیبهشت بیشتر خواهد شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، میخائیل اولیانوف رئیس هیات روسیه در مذاکرات برجام، امروز ضمن نقل و تائید توییت دیروز (18 اردیبهشت) انریکه مورا معاون دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا و رئیس کمیسیون مشترک برجام که نوشته بود ضرب الاجلی در مذاکرات برجام وجود ندارد، متذکر شد: ضرب الاجلی وجود ندارد اما 21 ماه می (31 اردیبهشت) روز هدف است. می توان مذاکرات را پس از این تاریخ نیز ادامه داد ولی در آن صورت بلاتکلیفی و مخاطرات بیشتر خواهد بود. خوب است که تمامی شرکت نمایندگان در گفت وگوهای وین این موضوع را درک می نمایند.

روز 31 اردیبهشت ، توافق همکاری سه ماهه ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی سرانجام می یابد. تهران و آژانس اوایل اسفندماه پارسال به توافقی دست یافتند که بر پایه آن تهران اجرای پروتکل الحاقی را متوقف نموده و دوربین های نظارتی بعضی از مراکز هسته ای را تا سه ماه از دسترس بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی دور نگه می دارد. ایران هشدار داده بود که اگر طی این چند ماه تحریم ها برداشته نگردد، تهران فیلم های دوربین ها را پاک خواهد نمود.

مورا دیروز توییت کرد: مذاکرات دور چهارم وین را شروع نموده ایم تا برجام را احیا کنیم.

وی با بیان اینکه ضرب الاجلی در این زمینه مشخص نشده اضافه کرد: اما به عنوان هماهنگ نماینده یک احساس فوریت مسلم می کنم؛ (چون) زمان به نفع ما نیست.

این مقام اروپایی ادامه داد: خوشحالم از این که تمام هیات ها از جمله ایران و امریکا ابراز می نمایند که چنین حسی (نسبت به اهمیت عنصر زمان در مذاکرات وین) دارند.

دیروز جلسه اول کمیسیون مشترک از دور چهارم مذاکرات برجام در وین برگزار و مقرر شد رایزنی های کارشناسی و فنی و کار بر روی متون پیش نویس شروع گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 خرداد 1400 بروزرسانی: 21 خرداد 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1152

به "مخاطرات مذاکرات وین پس از 31 اردیبهشت بیشتر خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخاطرات مذاکرات وین پس از 31 اردیبهشت بیشتر خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید