منتفی شدن احتمال ساخت مناره مدرن کلیسای نوتردام

به گزارش تور فرانسه، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، منتفی شدن احتمال ساخت مناره مدرن کلیسای نوتردام بچشم می خورد.

منتفی شدن احتمال ساخت مناره مدرن کلیسای نوتردام

قضیه چیست؟

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه ایده نه چندان محبوب بازسازی مناره کلیسای نوتردام با طراحی مدرن را منتفی اظهار داشت.

چند روز پس از حادثه آتش سوزی سال گذشته کلیسای نوتردام، رئیس جمهور فرانسه ایده بازسازی مناره ویران شده این بنای تاریخی را با طراحی جدید مطرح نموده بود.

به همین دلیل، مقامات فرانسه رقابت معماری بین المللی را برای بهترین ایده بازسازی این کلیسا به راه انداختند، اما ایده مناره مدرن هیچگاه با استقبال منتقدان و افکار عمومی روبرو نشد.

بخش اعظمی از نتایج همه پرسی های انجام شده نشان می دهد بیشتر مردم مایلند مناره کلیسای نوتردام همچون طراحی قرن 19 میلادی بازسازی گردد.

بنابراین ماکرون اظهار داشت این کلیسا باید با طراحی سابق بازسازی گردد. در بیانیه جدید دفتر ریاست جمهوری فرانسه به احتمال بازسازی محوطه این کلیسا با طراحی مدرن نیز اشاره شد، هرچند جزئیاتی بیشتر در این خصوص ارائه نشده است.

کلیسای نوتردام فرانسه در پانزدهم آوریل 2019 دچار آتش سوزی مهیبی شد و در نهایت بخش اعظمی از سقف این کلیسا بطور کلی از بین رفت. امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در اولین واکنش های رسمی به این حادثه، مهلت پنج ساله را برای اتمام فرایند بازسازی این کلیسا معین کرد. هرچند این تصمیم واکنش و اعتراض کارشناسان و مدیران موزه های مختلف را بدنبال داشت.

بیشتر بخوانیدکلیسای نوتردام پاریس، زیبایی منحصر بفرد در قلب پاریسمنبع: همگردی
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 628

به "منتفی شدن احتمال ساخت مناره مدرن کلیسای نوتردام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منتفی شدن احتمال ساخت مناره مدرن کلیسای نوتردام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید