مهم ترین تهدید شهر تهران از زبان زاکانی ، ساخت 33 هزار واحد مسکونی از سوی شهرداری در حال پیگیری است (تور ارزان روسیه)

به گزارش تور فرانسه، زاکانی با بیان اینکه ساخت مسکن بسیاری از مسائل را در کشور حل می نماید که نیازی به امکانات خارجی هم ندارد، گفت: انتظار این است که طرح تفصیلی را جدی بگیریم و وحدت رویه را جاری و ساری کنیم.

مهم ترین تهدید شهر تهران از زبان زاکانی ، ساخت 33 هزار واحد مسکونی از سوی شهرداری در حال پیگیری است (تور ارزان روسیه)

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، علیرضا زاکانی در حاشیه بازدید از سازمان ها و زیر مجموعه های معاونت شهرسازی و معماری ضمن تبریک میلاد امام جواد(ع) گفت: شهر ما یک ملقمه ای از زشتی ها و زیبایی ها و انباشتی از مسائل است که شهروندان را آزار می دهد. بخشی از این محاسن و معایب می تواند حل گردد و شهرداری می تواند در این زمینه نقش بسزایی داشته باشد تا گره از مسائل مردم باز کند.

شهردار تهران با بیان اینکه شهر بر اساس یک الگوی از پیش مشخص شده ساخته نشده است، تاکید نمود: تا دهه 40 توسعه تهران شمالی-جنوبی بود و از دهه پنجاه به بعد نیز به صورت شرقی- غربی رشد نموده است، در نتیجه توزیع عادلانه خدمات و امکانات در این شهر سخت و سخت است.

او ادامه داد: در دهه های گذشته با دید زیست بومی در توسعه کالبدی به تهران نگاه نشده و سلایق و علایق طوری شهر تهران را توسعه داده اند که حالا آلودگی هوا، بی مسکنی، ترافیک و هزاران مشکل دیگر را می توان در شهر دید.

شهردار مرکز ادامه داد: در شورای شهر تهران در ماه های اول دغدغه این بود که بعد از آغاز به کار مدیریت منتخب شورا در شهرداری؛ شورای ششم به چه مساله و رویکرد شاخصی شناخته می گردد؛ آیا این شاخصه توسعه حمل و نقل عمومی باشد یا تکمیل بزرگراه ها و شبکه معابر شهری؟

تحول در تهران بر مبنای موضوعات زیست بومی

وی با تاکید بر اینکه اعتقاد داشتیم مبنای تحول در شهر تهران توجه به موضوعات زیست بومی است، گفت: تحول بر مبنای این رویکرد جنبه های مختلفی دارد که معاونت شهرسازی و معماری نقش محوری در این زمینه دارد.

زاکانی با بیان اینکه با یک نگاه بلندمدت امکان تحول شهر تهران بر این اساس وجود دارد، تاکید نمود: اگر معاونت شهرسازی دچار سردرگمی و مشکل باشد، به همان مقدار نیز مردم دچار مشکل می شوند. وقتی درباره موضوعات شهرسازی صحبت می کنید، درواقع درباره همه موضوعات زندگی شهروندان از ایمنی و رفاه گرفته تا موضوعات دیگر... صحبت می کنید.

وی در ادامه با بیان اینکه شهرسازی از جمله معاونت های اصلی شهر تهران است، گفت: این معاونت می تواند سنگ زیر بنای مدیریت شهری باشد و تمام شرایط ارتقای کیفیت زندگی شهری از توزیع عادلانه خدمات شهری گرفته تا تبدیل مرکز به شهر انسان محور را فراهم کند.

طرح تفصیلی را جدی بگیریم

زاکانی توضیح داد: باید طرح تفصیلی با نگاه نو بازنگری گردد. شهر را با یک نگاه تک ساحتی نمی توان اداره کرد. باید در طرح تفصیلی دید جامع نگر به شهر داشته باشیم تا شاهد مسائلی مانند ناایمنی و بدمسکنی و ... نباشیم. در این رویکرد تهران و حریم آن موضوعیت دارد،

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در حال حاضر سازمان نوسازی شهر تهران در حال ساخت 33 هزار واحد مسکونی در تهران است که اجرای همین تعهدها الگویی برای ساخت 300 هزار واحدی است که قرار است، ساخته گردد.

زاکانی با بیان اینکه ساخت مسکن بسیاری از مسائل را در کشور حل می نماید که نیازی به امکانات خارجی ندارد، اضافه کرد: انتظار این است که طرح تفصیلی را جدی بگیریم و وحدت رویه را جاری و ساری کنیم. هرقدر طرح های موضعی و موضوعی را توسعه دهیم بهتر می توانیم چهره شهر را تغییر دهیم و محله های الگو داشته باشیم. مساله دیگر هویت معماری شهر و موضوعات مربوط به استحکام است.

بزرگترین فرصت و تهدید شهر تهران بافت فرسوده است

شهردار تهران با بیان اینکه اکنون بزرگترین فرصت و تهدید شهر تهران بافت فرسوده است، اعلام نمود: خط مشی کلی ما حرکت در مسیر رضایت مندی مردم است و در این مسیر نقش معاونت شهرسازی بسیار پررنگ است.

شهردار مرکز در سرانجام یادآور شد: هرچقدر به سمت هوشمند سازی پیش برویم کارهای بزرگ و خوبی می توان برای شهر رقم زد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 بهمن 1401 بروزرسانی: 14 بهمن 1401 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1734

به "مهم ترین تهدید شهر تهران از زبان زاکانی ، ساخت 33 هزار واحد مسکونی از سوی شهرداری در حال پیگیری است (تور ارزان روسیه)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهم ترین تهدید شهر تهران از زبان زاکانی ، ساخت 33 هزار واحد مسکونی از سوی شهرداری در حال پیگیری است (تور ارزان روسیه)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید