نمایشگاه ماناها، سمبول زیبایی بعد از مکزیک، آلمان و ایتالیا در راه ایران

به گزارش تور فرانسه، نمایشگاه ماناها، سمبول زیبایی از مکزیک به آلمان رفته و قرار است در ایتالیا نیز نمایش داده گردد، و با پیشنهاد طرف مکزیکی، احتمال وارد شدن این آثار نمایشگاهی به ایران نیز وجود دارد.

نمایشگاه ماناها، سمبول زیبایی بعد از مکزیک، آلمان و ایتالیا در راه ایران

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور مکزیک ارزان هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور مکزیک از مکزیکوسیتی و کانکون دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

جبرئیل نوکنده مدیرکل موزه ملی ایران گفت که پیشنهاد داده اند نمایشگاه ماناها، سمبول زیبایی به ایران و موزه ملی نیز بیاید که اکنون ما در حال آنالیز این موضوع هستیم که آیا می توانیم اعتبار آن را تامین کنیم یا خیر. چون قدری تامین اعتبار آن برای برگزاری نمایشگاه، برای ما مشکل بود.

او تاکید نمود که موزه ملی ایران در حال حدس و انجام آنالیز هایی در این زمینه است، چون طرف مکزیکی علاقه مند است که یک نمایشگاه از مکزیک در ایران داشته باشد و موزه ملی ایران نیز از این اتفاق استقبال می نماید، همان طور که وظیفه موزه های ملی برگزاری نمایشگاه های مشترک برای گفت وگوی بین تمدن هاست. چون موزه ها مهمترین مکان هایی هستند که می توان فرهنگ ها را به صورت مستقیم در آن ها به نمایش گذاشت.

مدیرکل موزه ملی ایران اعلام کرد که در حال حاضر نمایشگاه نگاره خط های مکزیک را در تهران برگزار نموده ایم، آثاری که ایران در آن حوزه یکی از کشورهای کهن و بسیار شناخته شده است. از سوی دیگر با توجه به این که ما در کوشش برای برقراری بستر گفت وگوی بین دو فرهنگ کهن ایران و مکزیک هستیم، کوشش می کنیم با همین کارهای نمایشگاهی، روابط محبت آمیز خود را تقویت کنیم.

نوکنده در بخش دیگری از صحبت هایش در پاسخ به پرسشی درباره کپی بودن همه نگاره خط هایی که از مکزیک به ایران آورده شده و از هفته گذشته تا 22 آبان در این نمایشگاه به نمایش درآمده اند، اعلام کرد:

این آثار کپی هستند و اوریجینال نیستند چون این نمایشگاه به واسطه روابط دو سفارت برگزار شده است. اما در شرایطی که بخواهیم بین دو موزه چنین نمایشگاهی برگزار گردد، می توانیم کار اصل یا کپی و مولاژ ببریم که آن طبیعی است.

منبع: کجارو / خبرآنلاین
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1190

به "نمایشگاه ماناها، سمبول زیبایی بعد از مکزیک، آلمان و ایتالیا در راه ایران" امتیاز دهید

1 کاربر به "نمایشگاه ماناها، سمبول زیبایی بعد از مکزیک، آلمان و ایتالیا در راه ایران" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه ماناها، سمبول زیبایی بعد از مکزیک، آلمان و ایتالیا در راه ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید