نیازی که شوهر ها بروز نمی دهند!

به گزارش تور فرانسه، روزنامه خراسان - زهرا وافر: تقریبا همه خانم ها توقع دارند که وقتی شوهرشان از سر کار به خانه برمی گردد، پر انرژی و با صورتی شاد و خندان وارد خانه گردد، اما معمولا این اتفاق نمی افتد. مرد ها به محض رسیدن به خانه، طلب چای می نمایند و روی مبل ولو می شوند! رفتاری که به مذاق خانم ها خوش نمی آید و دردسرساز هم می گردد. داستان امروز و تحلیل روان شناسانه اش، مربوط به همین ماجراست.

نیازی که شوهر ها بروز نمی دهند!

داستان

در خانه را باز کرد که ...

روز سختی را پشت سر گذاشته بود. به شکل سرسام آوری، ارباب رجوع داشت و دست آخر هم با یکی از مراجعان حرفش شده بود و بعد از دادوفریادی که مراجع بی اعصاب و پرتوقع راه انداخته بود، رئیس وارد اتاقش شده بود و بدون این که از ماجرا باخبر باشد، همه تقصیر ها را گردن او انداخته و حسابی توبیخش نموده بود. چشم هایش مدام به ساعت دیواری اتاق بود که زودتر کارش تمام گردد و پناه ببرد به خانه. وقتی عقربه کوچک ساعت روی عدد دو ایستاد، قبل از این که پرونده ها را جمع کند و چراغ اتاق را خاموش، قرص ژلوفن را از کشوی کوچک میزش برداشت و با ته مانده چای سرد شده اش، قورت داد، به این امید که قبل از رسیدن به خانه، سردردش کمی آرام تر گردد.

نزدیک خانه که رسید، بوی قورمه سبزی جاافتاده به مشامش خورد و ناخودآگاه، لبخند به لبش نشست و با خودش گفت: بوی زندگی همینه! کلید را داخل قفل در چرخاند با این خیال که وقتی در را باز می نماید، بچه هایش بپرند در آغوشش و همسرش با لبخند سلام کند، اما کلید را که چرخاند، خبری از هیچ کدام از خیال پردازی هایش نبود. بچه ها با هم قهر نموده و هرکدام در اتاق خود ناراحت نشسته بودند.

از همه بدتر همسرش بود که با عصبی ترین حالت ممکن پشت میز ناهارخوری نشسته و سرش را بین دست هایش گرفته بود. چشمش که به او افتاد، با بی حالی سلام کرد و به دنبالش مثل مسلسل آغاز کرد: دیگه از دست این دو تا بچه دیوونه شدم، صبح تا شب دعوا دعوا! همه مسئولیت ها هم که روی دوش خودمه! مگه من چه قدر جون دارم؟ بشور، بساب، غذا بپز، بچه داری کن، برو خرید... دیگه خسته شدم! مگه دیروز بهت نگفته بودم پیاز بخر؟ طبق معمول یادت رفت! امروز مجبور شدم با این دو تا بچه تا سر خیابون پیاده برم که پیاز بخرم برای ناهار... چرا این قدر آدم فراموشکاری هستی؟ چرا باید هر چیزی رو صد بار بگم؟

احساس کرد سرش سوت می کشد. انگار تاثیر ژلوفن هم از بین رفته بود. با خودش گفت: آخه دیگه یه آدم چه قدر باید توی یک روز حالش گرفته بشه؟! رفت سراغ تلویزیون به این امید که در بین شبکه های مختلف، چیزی پیدا کند که کمی حواسش را از روز تلخی که پشت سر گذاشته، پرت کند و حالش بهتر گردد، اما انگار همسرش آن قدر ناراحت بود که به این آسانی ول کن ماجرا نبود! دست به کمر ایستاد مقابلش و گفت: بیا! وقتی هم که آدم باهات حرف می زنه به جای این که جواب بدی، تلویزیون نگاه می کنی! یعنی این قدر من بی ارزشم!، اما حقیقت این بود که او اصلا توان حرف زدن و شنیدن را نداشت.

بعد از این همه ساعت صحبت کردن با مراجعان مختلف و گوش کردن به حرف هایشان، حالا فقط به کمی آرامش نیاز داشت تا به حالت طبیعی خودش برگردد. با خودش گفت: کاش همسرم درک می کرد که چه حال و روزی دارم یعنی فهمیدن این مسئله که الان، وقتی در اوج خستگی و بی حوصلگی هستم، زمان گله کردن و غر زدن و دعوا و شکایت نیست، این قدر کار سختیه؟

نظر کارشناس

نیاز مرد به اداره خانه توسط زن!

خانم های محترم! شاید باور نکنید، اما مرد ها به قدری به آرامش در محیط خانواده نیاز دارند که اغلب درباره برخورد همسر و فرزندان شان در لحظه ورودشان به خانه و سپس آماده بودن غذایی گرم و خوشمزه، خیال پردازی می نمایند! در واقع مرد ها نیاز دارند که همسرشان امور خانه را اداره و از آن ها هم مراقبت کند. مرد از این که هنگام خروج از خانه همسرش بدرقه اش کند و هنگام ورود به خانه به استقبالش بیاید، احساس خوبی پیدا می نماید. حتی اگر شما شاغل باشید، باز هم همسرتان مثل هر مرد دیگری از نظر روانی نیاز دارد که شما برای او غذا بپزید، لباس هایش را بشویید و به امور خانه و بچه ها رسیدگی کنید تا او بتواند در خانه احساس آرامش کند.

شاید این نیازی باشد که مرد ها در ظاهر چندان بروز ندهند، به ویژه اگر همسرشان شاغل باشد و شرایط سخت همسرشان را درک نمایند، اما باز هم به هر حال این نیاز وجود دارد. همین جا باید به این نکته هم اشاره نمود که آقایان نباید بعد از خواندن این مطلب، بی خیال یاری کردن به همسرشان شوند چراکه یکی از نشانه های یک شوهر خوب، یاری کردن به همسر در کار های خانه است.

وقت شناسی برای بیان دلخوری!

نکته دیگری که به عنوان یک خانم باید به آن توجه کنید، این است که همواره زمان مناسبی را برای بیان ناراحتی ها و دلخوری های تان انتخاب کنید. وقتی که همسر شما خسته از سر کار می آید و بیشتر از هر زمان دیگری نیاز به آرامش دارد، وقت مناسبی برای گله کردن نیست! به احتمال زیاد در چنین شرایطی، همسر شما نه تنها توانایی درک صحبت شما و همدلی با شما را ندارد، بلکه در اغلب مواقع چنین گفت و گویی به ایجاد دعوا، تنش و دلخوری منجر خواهد شد. زمانی که همسرتان به یک آرامش نسبی دست یافت و آمادگی شنیدن حرف های شما را داشت، می توانید بدون جار و جنجال احساسات و ناراحتی های تان را با او در میان بگذارید و همدلی او را جلب کنید.

منبع: برترین ها
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 104

به "نیازی که شوهر ها بروز نمی دهند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیازی که شوهر ها بروز نمی دهند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید