هشت روز عزای عمومی در انگلیس در پی مرگ همسر ملکه

به گزارش تور فرانسه، مراسم تدفین شاهزاده فیلیپ، همسر ملکه انگلیس پس از هشت روز عزای عمومی شنبه آینده با حضور تعداد محدودی برگزار خواهد شد.

هشت روز عزای عمومی در انگلیس در پی مرگ همسر ملکه

به نوشته روزنامه دیلی میل، شاهزاده فیلیپ همسر الیزابت دوم، ملکه انگلیس در قلعه ویندزور واقع در غرب لندن دفن می گردد. خاندان سلطنتی انگلیس برای دعوت از میهمانان با بحران روبرو شده اند چرا که محدودیت تجمع 30 تن بابت پاندمی کرونا پای بر جاست.

بازتاب درگذشت همسر ملکه در نشریات انگلیس

ملکه انگلیس در مدت هشت روز عزا به انجام وظایفش نمی پردازد. همچنین قرار است مراسمی در کلیسای کوچک سنت جورج واقع در قلعه ویندزور برگزار گردد. به خواست فیلیپ، تدفین با تشریفات رسمی و ادای احترام مردم به او برگزار نخواهد شد.

حضور هشت تن از اعضای خاندان سلطنتی در این مراسم قطعی است که شامل ملکه، ولیعهد و همسرش، پسر ارشد ولیعهد و همسرش، تنها دختر فیلیپ و کوچکترین پسر الیزابت دوم به همراه همسرش می گردد. فیلیپ سه پسر و یک دختر دارد.

دونالد ترامپ، باراک اوباما و جیمی کارتر، روسای جمهوری پیشین آمریکا و جو بایدن با ارسال پیغام هایی به پرنس فیلیپ ادای احترام کردند. فیلیپ آدینه در سن 99 سالگی درگذشت. فیلیپ در دوران حضورش در کاخ باکینگهام از زمان تاجگذاری ملکه در 1953، شاهد آمدن و رفتن 13 رئیس جمهور در آمریکا بوده است.

فیلیپ متولد ژوئن 1921 بود. او شاهزاده ای از یونان بود اما رگه یونانی نداشت و در حقیقت سابقه خانوادگی پیچیده ای داشت. او متولد یونان با رگه دانمارکی، آلمانی، روسیه و انگلیسی بود. او در عنفوان کودکی به همراه خانواده اش از یونان تبعید شد و در غیاب حضور پدر و مادرش زندگی گذراند.

پدر فیلیپ که در ارتش یونان بود، در دسامبر 1922 بازداشت و به خیانت متهم شد. فیلیپ به صورت پنهانی با یک کشتی جنگی انگلیسی و در تختی که از جعبه پرتقال کهنه ساخته بودند، از یونان خارج شد. پس از فرار، خانواده فیلیپ در نهایت به پاریس رسیدند و برای گذران زندگی به اقوام وابسته بودند. این تحولات پس از وقوع تحولاتی در یونان و سرنگونی سلطنت رخ داد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1087

به "هشت روز عزای عمومی در انگلیس در پی مرگ همسر ملکه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشت روز عزای عمومی در انگلیس در پی مرگ همسر ملکه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید