پیشنهاد به دولت بعد برای بهبود کسب وکار

به گزارش تور فرانسه، به گزارش خبرنگاران،علی فیروزی با بیان اینکه اصلاح محیط کسب وکار روی کاغذ جذاب است، گفت: اما زمانی که بهبود محیط کسب وکار را در عمل مورد آنالیز قرار می دهید، پژوهش ها نشان می دهد که معادل 51 درصد خدماتی که دولت به مردم ارائه می دهد از جنس مجوز است و اگر 10 درصد این مجوزها حذف گردد، باید پنج درصد هرم بروکراسی دولت را کم کنید و پست هایی چون معاون وزیر، مدیر کل و … در دولت حذف گردد که در این نقطه بهبود فضای کسب وکار وارد فضای سیاسی می گردد.

پیشنهاد به دولت بعد برای بهبود کسب وکار

وی اضافه نمود: مسائلی که سیاسی می شوند هر چقدر زمان بگذرد، بیشتر سیاسی می شوند و از جنبه های تخصصی آن کم می گردد که بهبود فضای کسب وکار در ابتدای فعالیت دولت آینده با مقاومت کمتری روبرو می گردد. در نتیجه، دولت آینده برای بهبود محیط کسب وکار فرصتی کمی دارد که باید طی شش ماه تا یکسال در این زمینه اقدام کند.

فیروزی ادامه داد: دولت آینده باید گفتمان مقررات زایی را تغییر دهد و آن را هزینه دار کند؛ به گونه ای که به سمتی حرکت کند که از دولت نگهبان به دولت باغبان برود و نظارت ها به جای اینکه پیشینی باشد، پسینی گردد. همچنین، دولت آینده باید سیستم های اصلاح شونده در سازمان های خود ایجاد کند که به منظور تحقق آن باید تخلف از قوانین را هزینه دار کرد.

رئیس مرکز بهبود محیط کسب وکار گفت: دولت آینده اگر می خواهد به نظام مجوزدهی سروسامان ببخشد، باید جنس سازمان های خود را به سازمان های خود اصلاح شونده تغییر دهد و موتور مقررات زایی را خاموش کند تا هر کسی نتواند مقررات، مصوبه، دستورالعمل و قانون جدید ایجاد کند.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار مالی را در کانال تلگرامی خبرنگاران دنبال کنید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1225

به "پیشنهاد به دولت بعد برای بهبود کسب وکار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد به دولت بعد برای بهبود کسب وکار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید