یک نماینده: با یارانه ماست هم نمی توان خرید

به گزارش تور فرانسه، نماینده چابهار در مجلس گفت: با یارانه 45 هزارتومانی نمی توان یک دبه ماست هم خرید.

یک نماینده: با یارانه ماست هم نمی توان خرید

به گزارش فراز، معین الدین سعیدی با بیان اینکه موضوع بسیار مهمی که الان در حوزه بودجه مطرح است بحث حذف ارز ترجیحی از کالا های اساسی است اضافه نمود:البته قبول داریم که ارز 4200 تومانی طبق واقعیت های اقتصادی نبوده و منبع رانت و فساد شده است، اما در چنین شرایطی در این باره اقناع عمومی وجود ندارد طبیعتا این موضوع نیز تبعات بسیاری ایجاد می کند. هر چند دولت اعلام کرده که مابه التفاوت آن را به صورت یارانه به مردم پرداخت می کند، اما تجربه پیروز در این زمینه نداشتیم.

او تکاید کرد: در سال 1387 که لایحه هدفمندشدن یارانه ها مطرح شد و یارانه 45 هزار تومانی به مردم داده شد این مبلغ در آن زمان چیزی در حدود 50 دلار بود، اما الان با این مبلغ نمی توان یک دبه ماست خرید.

سعیدی شرح داد: بنابراین اگر دولت بنای حمایت از اقشار و دهک های پایین جامعه و قشر مستضعف دارد طبیعتا اگر اصرار به حذف ارز ترجیحی دارد جهت جبران شوک تورمی ناشی از این موضوع، حتما باید کالا های اساسی را در اختیار مردم قرار دهد. در حال حاضر سران مصرف گوشت و مواد پروتئینی پایین آمده است؛ بنابراین دست بردن به چنین جراحی بزرگ اقتصادی، بدون رعایت لوازم آن، مسلما می تواند تبعات جبران ناپذیری داشته باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 22 بهمن 1400 بروزرسانی: 22 بهمن 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1486

به "یک نماینده: با یارانه ماست هم نمی توان خرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک نماینده: با یارانه ماست هم نمی توان خرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید