3 دلیل که بچه ها در ساعت 9 به خواب بروند

به گزارش تور فرانسه، شاید یکی از سخت ترین کار ها برای بچه ها خوابیدن است. والدین وقت زیادی را برای خواباندن بچه ها شان به ویژه در سال های اول زندگی شان می گذارند.

3 دلیل که بچه ها در ساعت 9 به خواب بروند

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری تور فرانسه، اگر والدین خوابیدن قبل از ساعت 9 شب را به شکل یک قانون خانوادگی در آورند، مزایای بسیار زیادی عاید آن ها و کودک دلبندشان خواهد شد. علاوه بر اینکه والدین می توانند زمان های بعد از خوابیدن فرزندان را به خود اختصاص دهند، خوابیدن قبل از ساعت 9 برای بچه ها فواید زیادی برای سلامتی آن ها در پی دارد.

1 - به خواب رفتن سریع تر

بسیاری از والدین تصور می نمایند که هر چه کودک خسته تر گردد زودتر به خواب می رود. این تصوری کاملاً اشتباه است!

بچه های که قبل از ساعت 9 شب به رختخواب می فرایند سریع تر به خواب می فرایند و کیفیت خواب بهتری نسبت به آن دسته از بچه ها که دیرتر می خوابند دارند. همچنین احتمال بیدار شدن آن ها در اواسط شب بسیار کمتر است. مطالعات نشان می دهد که بچه های که قبل از ساعت 9 شب می خوابند، 78 دقیقه خواب بیشتر نسبت به سایر بچه ها د آرند!

2 - ترشح هورمون های رشد

متخصصین اطفال معتقدند که هیچ چیزی به اندازه خواب صحیح و به موقع در کودک برای رشد او مهم نیست. مدت ها قبل از ورود کودک به مراحل نوجوانی هورمون ها همچنان مهم ترین نقش را در رشد آن ها دارند. بالاترین میزان ترشح هورمون های رشد در بدن کودک در ساعت 10 شب، 12 شب و 2 بامداد است

تنها دراز کشیدن در رختخواب و بیدار بودن در ساعت 10 کافی نیست، بلکه کودک باید در این زمان در مرحله خواب REM باشد.

3 - بهره وری و کارایی بالا در طول روز

علاوه بر دو نکته ای که در بالا ذکر کردیم یکی از مهم ترین فواید زود خوابیدن بچه ها، کارایی بهتر و تمرکز بالاتر این دسته از بچه ها در مدرسه است. طبق گزارش parents.com خواب کافی و به موقع در بچه ها باعث بالا رفتن تمرکز و بهره وری بیشتر تور فرانسهن می گردد.

مدیر مرکز پزشکی خواب در مرکز پزشکی ملی بچه ها در واشنگتن می گوید: علائم کم خوابی و ADHD (اختلال کم توجهی - بیش فعالی) در بچه ها از جمله بی توجهی و رفتار های تکانشی تقریباً دقیقاً مانند هم هستند!

چگونه کودکمان را ساعت 9 شب بخوابانیم؟

والدین در تمامی مسائل الگوی کودک هستند. در این مورد هم همین طور! اگر او را می خوابانید خودتان هم به اتاق خواب بروید و وانمود کنید که شما هم خواب هستید. می توانید در رختخوابتان بی صدا مطالعه کنید. حداقل تا زمانی که مطمئن شدید که او خوابیده است!

کودک را به اجبار به اتاقش نفرستید و اتاق را خاموش کنید و خودتان با صدای بلند تلویزیون ببینید یا با تلفن صحبت کنید. کتاب مورد علاقه کودکتان را برایش بخوانید. کتاب خواندن روش بسیار خوبی برای خواباندن کودک است.

2 ساعت قبل از رفتن کودک به رختخوابش اجازه ندهید که به صفحات وسایل الکترونیکی مانند موبایل یا تبلت نگاه کند. نور آبی منتشر شده از این وسایل به خواب رفتن را برای آن ها بسیار سخت می نماید. خاموش کردن این وسایل قبل از خواب موجب ترشح ملاتونین - هورمونی که چرخه خواب و بیداری را تنظیم می نماید - در بدن کودک می گردد.

منبع: تالاب

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 478

به "3 دلیل که بچه ها در ساعت 9 به خواب بروند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3 دلیل که بچه ها در ساعت 9 به خواب بروند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید