اختصاص 3400 وام 50 میلیونی جهت نوسازی تاکسی های فرسوده

به گزارش تور فرانسه، مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: با هماهنگی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، 3400 فقره تسهیلات 50 میلیون تومانی ارزان قیمت با سود 9 درصد برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی اختصاص یافت.

اختصاص 3400 وام 50 میلیونی جهت نوسازی تاکسی های فرسوده

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

مرتضی ضامنی در گفت و گو با خبرنگاران، درباره نوسازی تاکسی ها اظهار کرد: از ابتدای سال 95 طرح نوسازی تاکسی های فرسوده کلید خورد که تا انتها سال 97، تعداد64 هزار و 320 دستگاه تاکسی نوسازی شد.

به گفته وی، در این طرح با توجه به میانگین قیمت خودرو که در حدود 33 میلیون تومان و ارزش گواهی اسقاط 5 میلیون و پانصد هزار تومان بود، بالغ بر 53 هزار تسهیلات 20 میلیون تومانی ارزان قیمت که دولت آنها را تامین نموده بود جهت نوسازی ناوگان فرسوده توسط بانک های عامل پرداخت شد.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: از ابتدای سال 99 تا مهر سال جاری 4935 تاکسی با استاندارد یورو 4 نوسازی و تحویل متقاضیان شد و در مجموع از ابتدای طرح تا کنون 73 هزار و 645 دستگاه تاکسی نوسازی شده است و فرآیند تحویل خودرو با استاندارد یورو 5 براساس اعلام آمادگی شرکت خودروساز، از 15 آبان ماه با هدف تداوم نوسازی تاکسی های فرسوده دوباره از سر گرفته شد و امیدواریم در زمینه نوسازی ناوگان تاکسیرانی بتوانیم با همکاری شرکت خودروساز (ایران خودرو) عملکرد قابل قبولی در این بخش ارائه کنیم.

وی با بیان اینکه اکنون 2200 نفر از رانندگان تاکسی اقدامات لازم برای نوسازی خودروهای خود را انجام داده اند، اضافه کرد: پیش فاکتور برای آنها صادر شده، وجه مورد نظر را پرداخت نموده و خودروهای آنها هم تحویل داده می گردد، البته 2000 نفر از رانندگان تاکسی در انتظار صدور پیش فاکتور هستند تا بتوانند وجه مورد نظر را پرداخت نمایند.

وی ادامه داد: مشارکت بعضی شهرداری ها مانند تهران، اصفهان و مشهد با ارائه تسهیلات ارزان قیمت برای رانندگان این شهرها فراهم شده و رانندگان می توانند از تسهیلات بانکی استفاده نمایند که تا کنون شهرداری تهران 2500 فقره تسهیلات 50 میلیون تومانی تأمین نموده است.

ضامنی با اشاره به اینکه با هماهنگی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، 3400 فقره تسهیلات 50 میلیون تومانی ارزان قیمت با سود 9 درصد برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی اختصاص یافت، خاطر نشان کرد: در این طرح سعی شده، اولویت های پرداخت تسهیلات متناسب با عملکرد و تعداد تاکسی های فرسوده سازمان تاکسیرانی هر شهر باشد تا حداقل نوسازی تاکسی های فرسوده در این شهرها انجام گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 989

به "اختصاص 3400 وام 50 میلیونی جهت نوسازی تاکسی های فرسوده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 3400 وام 50 میلیونی جهت نوسازی تاکسی های فرسوده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید