بسیاری از نمایندگان و بخش های دولتی که می توانستند در موقع مناسب از فرش حمایت نمایند نکردند

به گزارش تور فرانسه، خبرگزاری خبرنگاران-احدعظیم زاده رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف تبریز در نشست با طراحان فرش دستباف استان آذربایجان شرقی گفت : فرش دستباف ایران ازدیر باز آوازه ای جهانی داشته و فرش تبریز مهر تاییدی بر اصالت فرش ایران است ولی در سالهای اخیر این محصول استراتژیک از طرف دولت و نمایندگان مجلس مورد بی مهری قرار گرفته است.

بسیاری از نمایندگان و بخش های دولتی که می توانستند در موقع مناسب از فرش حمایت نمایند نکردند

به گزارش خبرنگار ما در تبریز، احد بزرگ زاده رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف تبریز گفت : اقتصاد ایران پس نفت می تواند فرش را تکیه گاه مناسبی قرار دهد و از تک محصولی در بیاورد ولی آنچنان که باید از فرش دستباف حمایت نشده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف تبریز افزود : بسیاری از کنندگان و بخش های دولتی که می توانستند در موقع مناسب از فرش حمایت کنند اینکار را نکردند ولی ما خودمان پای کار بوده و در کوشش برای حل مسائل فراروی فرش هستیم و کار را با برگزاری جلسه هم اندیشی با طراحان فرش دستباف شروع کردیم.

بزرگ زاده ادامه داد : فرش دستباف محصول کار گروهی بوده و ترویج کار گروهی وموفقیت در گرو همبستگی را نمایان می کند از این رو باید اصل اساسی موفقیت در فرش دستباف را پرهیز از تک محوری و ترویج کار گروهی بدانیم.

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف تبریز با تاکید بر لزوم بازنگری در طرح های فرش دستباف گفت : با توجه به پیشرفت های اجرا شده در تمامی صنایع و حوزه ها شاهد تغییر در طراحی ها و تغییر طرح و نوع صنایع مختلف هستیم .

وی ادامه داد : طرح ها و رنگ های ارائه شده در فرش های موجود در بازار باید بازنگری شده و متناسب با طراحی های داخلی خانه ها صورت بپذیرد نه اینکه یک طرح را بیس از 30 سال ببافیم و بدون احتیاج بازار آنرا ارائه نماییم.

رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف تبریز توضیح داد : همکاری بین بخشی در فراوری و فروش فرش از اهمیت ویژه ای بر خوردار است برای مثال بافنده و طراح و مصالح فروش اگر خواسته های خود را نتوانند با هم دیگر متناسب کنند موجب ضربه زدن به فراوری خواهد شد بنابراین در زنجیره فراوری ایجاد هماهنگی و همفکری برای فراوری یک محصول هنری لازم و ملزوم است.

بزرگ زاده اذعان داشت : افرادی که در زمینه بازاریابی و بازار شناسی صاحب نظر بوده و اطلاعات و تقاضای بازارهای جهانی را در اختیار دارند می توانند یاری شایان توجهی به طراحان و فعالین حوزه فرش ارائه کنند تا فراوریات این هنر صنعت در دایره تقاضای بازارها ارائه گردد.

وی افزود : یکی از اهداف اصلی اتحادیه ها و تشکل های فعال حوزه فرش دستباف یاری به رونق فرش و در نهایت یاری به بافندگان عزیز است.

بزرگ زاده ادامه داد : در حال حاضر بیش از یک صد و بیست هزار نفر بافنده در سطح شهر تبریز مشغول بافت فرش هستند و ما خود را موظف به همکاری و ارائه اطلاعت درست و دقیق در مورد نحوه فراوری فرش دانسته و خود را جزئی از خانواده بزرگ فرش دستباف می دانیم.

بزرگ زاده در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به لزوم همکاری طراحان فرش با دیزاینرها و طراحان دکوراسیون داخلی گفت : طراحان می توانند با آنالیز طرحهای نوین دکوراسیون های داخلی رایج در داخل کشور و کشورهای هدف بتزار فرش همکاری بالقوه ای را کنند تا زمینه های فراوری و فروش فرش های متناسب با دکوراسیون های منازل را فراوری و ارائه نماییم .

می ابراز داشت : تعدد و تکثر در رنگ ها و کپی برداریهای غیر اصولی در دراز مدت باعث افت کیفی طرح ها و از دست دادن بازار ها می گردد.

احد بزرگ زاده رئیس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف تبریز در سرانجام ابراز امیدواری کرد : با توجه به برطرف موانع فراوری و فرایند مثبت گشایش های مالی فرش دستباف می تواند از رونق خوبی برخوردار بوده و این فرصت را باید فعالین این حوزه مغتنم شمرده و در جهت فراوری و فروش اقدام کنند.

این گزارش می افزاید، این نشست با حضور طراحان فرش دستباف استان آذربایجان شرقی و بعضی از تجار سرشناس فرش دستباف تبریز در محل اتاق اصناف تبریز برگزار و بعضی از فعالین حوزه فرش دستباف نکته نظرات خود را در جهت رونق مالی فرش دستباف تبریز ارائه دادند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 9 بهمن 1400 بروزرسانی: 9 بهمن 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1472

به "بسیاری از نمایندگان و بخش های دولتی که می توانستند در موقع مناسب از فرش حمایت نمایند نکردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسیاری از نمایندگان و بخش های دولتی که می توانستند در موقع مناسب از فرش حمایت نمایند نکردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید