بیانیه آموزشگاه کیا درباره استفاده از بازیکنان غیر مجاز

به گزارش تور فرانسه، باشگاه آموزشگاه کیا با صدور بیانیه ای نسبت به محکومیت توسط کمیته انضباطی هیات فوتبال استان تهران واکنش نشان داد.

بیانیه آموزشگاه کیا درباره استفاده از بازیکنان غیر مجاز

باشگاه آموزشگاه کیا درباره محکومیت توسط کمیته انضباطی هیات فوتبال استان تهران بیانیه صادر کرد.

به گزارش ایسنا، باشگاه آموزشگاه کیا با صدور بیانیه ای نسبت به محکومیت توسط کمیته انضباطی هیات فوتبال استان تهران واکنش نشان داد. در این بیانیه آمده است:

در رای صادر شده از سوی کمیته انضباطی هیات فوتبال استان تهران به شماره 188/ک/206 مورخ 30/1/1400، بدون هیچ مدرک و مستندی، این اتهام سنگین به آموزشگاه کیا نسبت داده شده است که این آموزشگاه از بازیکنی به نام آقای محمد صدرا طاهر اسماعیل استفاده نموده در حالی که نام واقعی آن محمد رضا طاهر اسماعیل است! و ادعا شده است که محمد رضا طاهر اسماعیل با معینات جعلی برادرش محمد صدرا طاهر اسماعیل در مسابقات شرکت نموده است و در نهایت قید شده که با توجه به جثه و فیزیک بدنی آقای محمد رضا طاهر اسماعیل حدوداً با سن 20 الی 21 تطبیق می کند!

1- آموزشگاه کیا، رسماً اعلام می کند که آقای محمد صدرا طاهر اسماعیل متولد 8/3/86 بازیکن این باشگاه است و همین شخص با مدارک شناسایی رسمی خود در مسابقات ثبت نام نموده و همین شخص در تمام مسابقات حضور پیدا نموده و هیچ شخصی به جای وی و با مدارک وی به میدان نرفته است.

2- معین نیست که کمیته محترم هیات فوتبال استان تهران (که البته فقط یکی از اعضای آن کمتیه در جلسه رسیدگی مورخ 26/12/1399حضور داشته است) بدون استعلام از مراجع ذی صلاح جهت احراز هویت، و صرفاً بر اساس مشاهده چشمان خود، این اتهام سنگین را وارد نموده اند که آموزشگاه کیا از شخص دیگری غیر از بازیکن ثبت نام شده، در مسابقات استفاده نموده است!؟ بسیار واضح است که متاسفانه، اتکا به چشمان و استنباط رسیدگی کننده به این پرونده، جایگزین روش های تشخیص هویت اشخاص از قبیل تست DNA و غیره شده است.

3- معین نیست که کمیته محترم انضباطی هیات فوتبال استان تهران، چگونه و صرفاً بر اساس جثه یک فرد، سن واقعی او را تشخیص داده و بر اساس قدرت چشمان خود، اقدام به صدور رای و ورود اتهامی به این سنگینی نموده اند!؟ همانطور که معین است، سن هر شخص با آزمایشات دقیق مربوط به اسکن استخوان (ایکس ری و MRI)، معین می گردد ولی در این پرونده ظااهرا چشمان یک نفر از اعضای کمیته انضباطی هیات فوتبال استان تهران، علاوه بر تشخیص هویت، ملاک معین سن بازیکن شده است!

4- در قسمتی از رای اشاره شده است که شخصی که از طرف آموزشگاه کیا به عنوان محمدرضا طاهر اسماعیل به کمیته انضباطی معرفی شده بود، کارت ملی و کارت انتها خدمت به همراه نداشته است و ...! در حالی که اولاً شناسنامه عکس دار همراه وی بوده که معین نیست به چه جهت در رای اشاره ای به آن نشده و ثانیاً کارت ملی وی هنوز صادر نشده و رسید درخواست کارت ملی وی به کمیته انضباطی ارائه شده بوده است.

5- گفتنی است که موضوع همین پرونده، سابقا نیز در همان کمیته محترم انضباطی هیات فوتبال استان تهران مطرح شده بوده که منجر به برائت آموزشگاه کیا شده بوده است. لکن علی الظاهر آن پرونده مفقود و از دسترس خارج شده است؟!

6- واضح است که آموزشگاه کیا، مطابق مقررات، اعتراض شدید خود را نسبت به این رای سراسر اشتباه و سرشار از تهمت های اثبات نشده، تا اثبات حقانیت آموزشگاه و بازیکن، در مراجع ذی صلاح انجام خواهد داد و طبق قانون، حق شکایت از شخص یا اشخاصی که با سوء استفاده از سِمت خود، بدون مدرک و مستند، اقدام به هتک آبرو و حیثیت چندین و چندساله اشخاص نموده اند برای این آموزشگاه محفوظ خواهد بود. بدیهی است که مطابق قوانین و مقررات، علاوه بر عواقب کیفری، جبران کلیه خسارات مادی و معنوی ناشی از ورود این اتهامات سنگین، بر عهده شخص یا اشخاصی است که در اتخاذ و اعلام چنین تصمیم غیر قانونی مستقیم یا غیر مستقیم، شریک یا به نحوی مداخله داشته اند.

به گزارش ایسنا، پس از شکایت هایی که درباره حضور یک بازیکن 21 ساله در تیم جوانان آموزشگاه کیا مطرح شده بود در نهایت کمیته انضباطی هیات فدراسیون فوتبال استان تهران با آنالیز اسناد و مدارک رای به محکومیت آموزشگاه کیا داد و اظهار داشت تعدادی از بازی های این تیم 3 بر صفر به سود حریفان گردد. بر همین اساس قهرمانی آموزشگاه کیا از این تیم گرفته شده و تیم نوجوانان استقلال قهرمان لیگ تهران می گردد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 31 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 31 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1123

به "بیانیه آموزشگاه کیا درباره استفاده از بازیکنان غیر مجاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه آموزشگاه کیا درباره استفاده از بازیکنان غیر مجاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید