بیماران و محرومان، در پناه امام رضا (ع) ، خدمات گسترده بنیاد کرامت رضوی در موج پنجم کرونا به ارزش 450 میلیارد ریال

به گزارش تور فرانسه، کانون های خدمت رضوی در سراسر کشور با مشارکت خادم یاران و یاوران رضوی، در دوره مقابله با موج پنجم کرونا خدماتی به ارزش بیش از 450 میلیارد ریال در 31 استان کشور ارائه کردند.

بیماران و محرومان، در پناه امام رضا (ع) ، خدمات گسترده بنیاد کرامت رضوی در موج پنجم کرونا به ارزش 450 میلیارد ریال

به گزارش گروه استان های خبرنگاران، در طول کرونا در کشور، خدمات گسترده ای به بیماران، احتیاجمندان و مستضعفان ارائه شده است که بخش قابل توجهی از آن به همت بنیاد کرامت رضوی، پای کار آمدن کانون های خدمت در استان ها و مشارکت خادم یاران و یاوران رضوی محقق شده است.

این بنیاد با همراهی خادمیاری رضوی در اقصی نقاط کشور کوشش نموده باری از روی دوش مردم و کادر درمانی بردارد و به لطف حضرت رضا (ع) در این راستا پیروز بوده است.

در موج پنجم کرونا هم خادمیاران رضوی خدمات گسترده ای در سراسر کشور ارائه کردند؛ از تهیه و توزیع ماسک و کپسول اکسیژن و پرداخت هزینه دارو و درمان بیماران گرفته تا توزیع بسته های معیشتی و برطرف احتیاج های مالی مستمندان.

مدیرعامل بنیاد کرامت رضوی با ارائه گزارشی از فرایند خدمت رسانی کانون های خدمت رضوی در سراسر کشور گفت: همزمان با شدت گرفتن موج پنجم کرونا، بنیاد کرامت رضوی برای یاری رسانی به اقشار آسیب دیده از این بیماری و حمایت از کادر درمان کشور، اقدامات گسترده ای را به وسیله کانون های خدمت رضوی در استان ها ساماندهی کرد.

محمدحسین استادآقا اضافه کرد: در این مدت، خدمات متنوعی برای مقابله با موج بیماری در 31 استان کشور ارائه شد و با همراهی خادمیاران رضوی و مشارکت اقشار مختلف مردم در این حرکت مؤمنانه، خدماتی به ارزش بیش از 450 میلیارد ریال ارائه شد.

وی ادامه داد: تهیه و توزیع بسته های معیشتی به ارزش افزون بر 137 میلیارد ریال، طبخ و توزیع غذای گرم به اندازه 116 میلیارد ریال و هم انجام قربانی و توزیع گوشت تازه به ارزش بیش از 42 میلیارد ریال بین احتیاجمندان استان های مختلف کشور در موج پنجم صورت گرفت.

مهدی رضوی کیا مدیر مرکز خادمیاری و کانون های خدمت رضوی در استان ها هم جزئیات خدمات ارائه شده را تشریح کرد و گفت: تهیه 2 هزار و 846 دستگاه ملزومات بیمارستانی به ارزش افزون بر 39 میلیارد ریال، تهیه و توزیع یک هزار و 124 عدد کپسول اکسیژن به اندازه بیش از 43 میلیارد ریال، توزیع یک میلیون و 307 هزار عدد ماسک به ارزش بیش از 5 میلیارد ریال، توزیع 166 هزار و 637 لیترمواد ضدعفونی به ارزش 41 میلیارد ریال و راه اندازی 42 کارگاه فراوری ماسک، از جمله اقدامات بهداشتی و درمانی بنیاد کرامت رضوی در موج پنجم کرونا بوده است.

رضوی کیا اضافه کرد: بعلاوه با طرح پوشش هزینه های درمانی محرومین، این خدمت ارزشمند به 2 هزار و 476 بیمار و به ارزش بیش از 2 میلیارد ریال ارائه شد. علاوه بر آن، 17 هزار و 331 ویزیت رایگان به اندازه افزون بر 5 میلیارد ریال، پرداخت اجاره خانه معوق بیماران کرونایی به ارزش بیش از 3 میلیارد ریال و هم جمع آوری نذورات درمانی به اندازه بیش از 2 میلیارد ریال انجام شد.

وی تعداد گروه های جهادی فعال در طرح های حمایتی بنیاد کرامت رضوی در منطقه ها کم برخوردار کشور را 440 گروه اعلام نمود و اضافه کرد: اجرای طرح آقا حساب کردند هم در موج پنجم کرونا استمرار یافت و تسویه بدهی احتیاجمندان به فروشگاه های محل زندگی، پرداخت بدهی قبوض و بعلاوه تامین اجاره خانه معوق محرومان در این مدت صورت پذیرفت که در مجموع شامل بیش از 6 میلیارد ریال در این حوزه ها هزینه شد.

مدیر مرکز خادمیاری و کانون های خدمت رضوی در استان ها، در رابطه با حمایت های اجرا شده از کادر درمان هم گفت: در طول موج پنجم کرونا از 614 نفر از کادر درمان فعال در مراکز درمانی و بیمارستانی سطح کشور با اهدای هدایایی به ارزش 307 میلیون ریال تقدیر شد.

بعلاوه در این مدت، 2 هزار و 599 خادمیار رضوی در فرآیند خدمت رسانی به بیماران، همراه و همکار کادر درمان بودند. ضمن آنکه 276 خادمیاران رضوی، در یکی از سخت ترین کار های این مدت یعنی غسل دادن فوت شدگان کرونا، همکاری داشتند.

ز

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1368

به "بیماران و محرومان، در پناه امام رضا (ع) ، خدمات گسترده بنیاد کرامت رضوی در موج پنجم کرونا به ارزش 450 میلیارد ریال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماران و محرومان، در پناه امام رضا (ع) ، خدمات گسترده بنیاد کرامت رضوی در موج پنجم کرونا به ارزش 450 میلیارد ریال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید