جزئیات تکمیلی برگزاری امتحانات دانش آموزان

به گزارش تور فرانسه، رئیس سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش جزئیاتی از ارزشیابی و برگزاری امتحانات انتها سال دانش آموزان را اعلام کرد.

جزئیات تکمیلی برگزاری امتحانات دانش آموزان

به گزارش تور فرانسه، خسرو ساکی جزئیات تکمیلی و نهایی زیر را درباره برگزاری امتحانات متوسطه اول، دوم و هنرستان ها در اختیار ایسنا قرار داد که به این شرح است:

تمامی امتحانات دوازدهمی ها حضوری برگزار می شود

- تمامی امتحانات سرانجامی خرداد ماه 99 پایه دوازدهم نظری اعم از نهایی و غیرنهایی(داخلی) به صورت حضوری برگزار می شود.

- امتحانات نهایی پایه دوازدهم نظری طبق برنامه اعلام شده و امتحانات داخلی پایه دوازدهم نظری نیز با تصویب شورای مدرسه تحت عنوان تکمیل فرآیند آموزش، به صورت حضوری برگزار می شود.

نحوه برگزاری امتحانات پایه نهم و زمان شروع آن

- تمامی امتحانات سرانجامی خرداد ماه 99 پایه نهم نیز به صورت حضوری برگزار می شود. امسال امتحانات پایه نهم به صورت هماهنگ استانی برگزار نمی شود.

همچنین تمامی مراحل طراحی سوالات، برگزاری امتحانات و تصحیح اوراق در مدرسه انجام خواهد گرفت. برنامه امتحانات سرانجامی پایه نهم بر اساس نظر شورای مدرسه به گونه ای تنظیم می شود که ترجیحا از ششم خرداد 99 شروع و تا 31 خرداد به اتمام برسد و نمرات حداکثر تا سرانجام هفته اول تیرماه 99 در سامانه ثبت شود.

ارزشیابی داوطلبان آزاد، ایثارگران، بزرگسالان و از راه دور

- ارزشیابی دانش آموزان داوطلب آزاد، ایثارگران، بزرگسالان و از راه دور به غیر از پایه دوازدهم، سوم متوسطه و پیش دانشگاهی برابر آیین نامه های مربوط به صورت حضوری تا سرانجام خرداد برگزار می شود. امتحانات نهایی پایه های دوازدهم، سوم متوسطه و پیش دانشگاهی مطابق آیین نامه های مربوط همزمان با دانش آموزان روزانه از تاریخ هفدهم خرداد شروع می شود.

ارزشیابی غیرحضوری دانش آموزان پایه های هفتم، هشتم، دهم و یازدهم

- ارزشیابی سرانجامی خرداد ماه 99 دانش آموزان پایه های هفتم، هشتم، دهم و یازدهم طبق تصمیم شورای مدرسه ترجیحا بعد از تاریخ ششم خرداد ماه به عنوان تکمیل فرآیند آموزش به صورت غیر حضوری انجام می شود. ارزشیابی این دانش آموزان بر اساس مستندات و شواهد جمع آوری شده از مشارکت دانش آموز در فعالیت های آموزشی تربیتی داخل و خارج از کلاس درس و مدرسه، ارزشیابی حین آموزش های مجازی، ابتکارات و خلاقیت ها در موقعیت های یادگیری، پژوهش های دانش آموزی مرتبط با دروس، خلاصه نویسی، نتایج ارزشیابی های مستمر و تراکمی نوبت اول و مستمر نوبت دوم و سایر شیوه های ارزشیابی صورت می گیرد و نمره دانش آموز تعیین و به مدیر مدرسه ارائه می شود، این نمره در ستون ارزشیابی تکوینی و سرانجامی نوبت دوم (خرداد) ثبت و اعلام نتیجه می شود.

- تکمیل فرآیند آموزش و ارزشیابی دروس شایستگی های فنی، شاخه فنی و حرفه ای و استانداردهای مهارتی کاردانش (داخل و خارج هنرستان) از تاریخ 27 اردیبهشت تا 15 مرداد ماه با اولویت پایه دوازدهم با تصویب شورای مدرسه و هماهنگی اداره به صورت تراکمی و با برنامه ریزی و سازمان دهی هنرآموزان به صورت حضوری انجام می شود.

- ارزشیابی سرانجامی خرداد ماه 99 دروس عمومی، شایستگی های غیرفنی و پایه فنی هنرستان ها به صورت غیر حضوری انجام می شود. این ارزشیابی بر اساس شناخت معلمان از میزان فعالیت های حضوری و غیر حضوری دانش آموزان و استفاده از سایر شیوه های ارزشیابی پیش گفته، انجام خواهد شد. بدیهی است در دروس پایه فنی و شایستگی های غیر فنی حصول اطمینان از آموزش حضوری و غیر حضوری و پودمان های باقیمانده با معلمان مربوط خواهد بود.

- آزمون نمونه دولتی پایه نهم به دهم به صورت استانی برگزار و تاریخ آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

ـ ضمناً رعایت کلیه اصول و پروتکل های بهداشتی جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در زمان برگزاری امتحانات مورد تاکید است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 525

به "جزئیات تکمیلی برگزاری امتحانات دانش آموزان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات تکمیلی برگزاری امتحانات دانش آموزان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید