خبرنگاران بخشی از کارخانه تصفیه روغن قروه دچار آتش سوزی شد

به گزارش تور فرانسه، سنندج - خبرنگاران - مسوول آتش نشانی شهرداری قروه گفت: یک کارخانه تصفیه روغن در شهرک صنعتی آونگان این شهرستان بر اثر نشت در شیر تخلیه روغن، دچار آتش سوزی شد.

خبرنگاران بخشی از کارخانه تصفیه روغن قروه دچار آتش سوزی شد

جهت دریافت خدمات اجرای سقف روف گاردن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

سعید حسن بیگی شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار تور فرانسه گفت: نقص در تخلیه شیر مبنع کارخانه تصفیه روغن در حالی باعث آتش سوزی شد که به این واحد صنعتی بارها نسبت به خطرات زیست محیطی هشدار داده شده بود.

وی اضافه نمود: این حادثه حدود ساعت 17 عصر رخ داد و علت حادثه در کارشناسی اولیه نقص در شیر تخلیه روغن بود بطوریکه روغن داغ از کانال تخلیه به بیرون نشت نموده و باعث آتش سوزی شد.

حسن بیگی با بیان اینکه حجم آتش بسیار بالا بود، اضافه نمود: به علت اینکه منبع تخلیه شیر نشت نموده بود و شیر منبع باز بود هر بار که آتش را خاموش می کردیم دوباره شعله ور می شد و برای همین از آتش نشانی بخش های دیگر شهرستان برای راهنمایی حریق و خاموشی آن یاری گرفتیم.

وی زمان خاموشی کامل آتش را چهار ساعت بیان کرد و گفت: بدلیل اینکه منبع های دیگری هم کنار منبع آتش گرفته وجود داشت، نگرانی ما بر این بود که میزان حرارت افزایش پیدا نموده و به آن منبع ها هم برسد که خوشبختانه با همیاری واحدهای آتش نشانی این نگرانی برطرف شد و اجازه ندادیم این اتفاق بیفتد.

مسوول آتش نشانی قروه تاکید نمود: بعد از خاموشی آتش به دلیل حرارت موجود، انفجار رخ داد و بر اثر این انفجار یکی از پرسنل آتش نشانی دچار مصدومیت شد که توسط نیروهای امدادی به بیمارستان منتقل شد.

وی میزان خسارت در منبع آتش گرفته با تخریب پیش آمده را 100 درصد بیان کرد.

این کارخانه از نظر مسایل زیست محیطی دچار مشکل بوده و بارهای از طرف مراجع مرتبط از جمله محیط زیست شهرستان تذکراتی در مورد برطرف مشکلاتی که داشته داده شده که هربار با بی توجهی متولیان کارخانه همراه بوده و اقدامی در جهت حل آنها انجام نشده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 28 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 281

به "خبرنگاران بخشی از کارخانه تصفیه روغن قروه دچار آتش سوزی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بخشی از کارخانه تصفیه روغن قروه دچار آتش سوزی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید