خبرنگاران راه اندازی تعاونی جوانان با هدف توسعه و گسترش اشتغال زایی

به گزارش تور فرانسه، تهران - خبرنگاران - مدیرکل مشارکت های اجتماعی و فعالیت های داوطلبانه وزارت ورزش و جوانان از راه اندازی تعاونی جوانان با هدف توسعه و گسترش اشتغال زایی اطلاع داد.

خبرنگاران راه اندازی تعاونی جوانان با هدف توسعه و گسترش اشتغال زایی

سجاد سالک روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی تور فرانسه در مورد راه اندازی تعاونی جوانان گفت: راه اندازی تعاونی جوانان در وزارت ورزش و جوانان برای بعضی سمن ها (سازمان های مردم نهاد) که در زمینه کارآفرینی و اشتغال زایی فعالیت می نمایند، طراحی و تدوین شده است.

وی افزود: در این رابطه یک تفاهمنامه با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به امضاء رسید که براساس آن جامعه ورزش و جوانان به دنبال اجراسازی طرح است.

سالک ادامه داد: براساس این طرح سمن ها از اعتبارات و تسهیلات ویژه قانونی استفاده و ایده و طرح های نوین را به وسیله این اعتبارات به کارآفرینی تبدیل می نمایند.

به گفته مدیرکل مشارکت های اجتماعی و فعالیت های داوطلبانه وزارت ورزش، هفته آینده نیز یک کارگاه آموزشی به منظور توضیح این تعاونی ها، چگونگی اقدامات و مزایا و تسهیلات کارآفرینی (به صورت غیرحضوری) برای تشکل های جوانان برگزار می گردد.

به گزارش تور فرانسه، موضوعات این تفاهمنامه که برای نخستین بار در کشور مبتنی بر حوزه تعاونی جوانان طراحی و تدوین شده است، به وسیله یاری های فنی و اعتباری وزارت ورزش و جوانان و سه بانک و موسسه اعتباری فعال می گردد.

این طرح همچنین به جهت ترویج موضوع تعاونی جوانان و یک ساختار تعاونی، نزدیکترین ساختار مالی به سمن ها (سازمان های مردم نهاد) جهت انجام فعالیت های مالی است.

براساس این تفاهمنامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای بعضی از تعاونی ها که حداقل 60 درصد از اعضاء آن در سن 18 تا 35 سال باشند، امتیازات ویژه قانونی درنظر می گیرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 613

به "خبرنگاران راه اندازی تعاونی جوانان با هدف توسعه و گسترش اشتغال زایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران راه اندازی تعاونی جوانان با هدف توسعه و گسترش اشتغال زایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید