خبرنگاران ظرفیت های گردشگری البرز به خوبی مورد استفاده قرار نگرفته است

به گزارش تور فرانسه، کرج - خبرنگاران - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با اشاره به ظرفیت های تاریخی و طبیعی استان گفت: با وجود این ظرفیت ها ، صنعت گردشگری البرز به خوبی مورد استفاده قرار نگرفته است.

خبرنگاران ظرفیت های گردشگری البرز به خوبی مورد استفاده قرار نگرفته است

بهترین تجربه سفر را به سفر به کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

علی درویش پور عصر سه شنبه در نشست تشکل ها، انجمن های صنفی و مدیران موسسات توریستی البرز بیان داشت : اکنون شرایط استان در این حوزه مطلوب نیست و باید با هم پیمان شدن با یکدیگر این شرایط را تغییر دهیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با بیان اینکه کرج از دیرباز نگین سبز کشور بوده است، گفت: رودخانه های آب شیرین، آبشارها و اقلیم مناسب موجب شده که در حدود چهار دهه جمعیت کرج به تبع استان البرز چند برابر گردد.

وی با اشاره به اینکه سالانه ده ها میلیون مسافر از محورهای مواصلاتی البرز از جمله کرج - قزوین و کرج- چالوس به سمت استان های دیگر تردد می نمایند، گفت: باید چاره اندیشی کنیم تا از ظرفیت هایی مانند بوم گردی در استان استفاده کنیم، بسیاری از روستاهای البرز حتی از دهکده های کشور سوئیس نیز چشم اندازهای بهتری دارند که باید در قالب بوم گردی به آن پرداخت.

درویش پور اضافه کرد: در بازه زمانی 25 فرددین ماه 97 تا انتها تعطیلات نوروزی سال 98 با وجود اینکه همانند 25 استان درگیر حجم بالای بارش های بهاری بودیم، در محورهای مواصلاتی استان البرز حدود 40 میلیون تردد خودرو در محورهای مواصلاتی البرز طی بازه زمانی سه هفته ای ثبت شد.

وی با اشاره به اهمیت تقویت حضور مسافران و توریستان در البرز گفت: درزمان حاضر با وجود حجم بالای تردد خودروها در محورهای مواصلاتی البرز، این استان در قیاس با دیگر استان ها در زمینه جذب مسافر و توریست نزدیک به عدد صفر نزدیک است، برای تقویت این حوزه در شهرها احتیاج است که شهرداران پای کار باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استان البرز ضمن اشاره به ظرفیت خوب البرز از جمله تالاب صالحیه، تپه ازبکی، کاخ مروارید و تپه های رنگی اشتهارد گفت: هر وجب از جفرافیای البرز بکر است، در این میان شهری مانند طالقان به تنهایی کلی ظرفیت دارد که برای جذب توریستان به البرز کافی است.

وی گفت: برای جلوگیری از تخریب عرصه های طبیعی گرشگری ک طبیعت بکر نقاط روستایی، همچنین مقابله با پدیده مهاجرت از روستاها، توجه به بوم گردی در این نقاط یک ضرورت است، باید کاری کنیم که تا انتها سال 99 جزو استان های برتر کشور از حیث صنعت بوم گردی باشیم.

درویش پور با اشاره به اهمیت توجه به حوزه توریستی و تامین زیرساخت های آن گفت: برای جذب سرمایه گذاران در این بخش احتیاج است که اقدامات لازم برای توسعه گردشکری را فراهم کرد.

وی ادامه داد: با طراحی جشنواره ها و برگزاری نمایشگاه باید کاری کنیم تا جمعیت 20 میلیونی از پایتخت را به سمت کرج و این جاذبه ها جذب کنیم تا سرمایه گذاران نیز با دیدن جمعیت بالای مسافران رغبت پیدا نمایند که در حوزه توریستی البرز سرمایه گذاری داشته باشند؛ البرز خرده فرهنگ های اصیل ایرانی دارد که این مهم در برپایی جشنواره اقوام یک فرصت است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز با بیان اینکه روزانه 300 تا 400 هزار نفر بین کرج و تهران تردد می نمایند و 11 برابر متوسط کشوری تراکم جمعیتی در استان و بیش از یک میلیون حاشیه نشین در البرز داریم، گفت: با وجود چنین عواملی انتظار می رفت که شاهد حجم بالای شیوع کرونا باشیم و خیلی می گفتند البرز ممکن است کانونی بحرانی برای این بیماری گردد، اما خوشبختانه در قیاس با خیلی از استان ها در بحث مقابله با کرونا ایده آل عمل نموده ایم.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین عامل موفقیت در برابر شیوع بیماری کرونا در البرز مشارکت خوب مردم است، مطرح نمود: حضور 24 ساعته مسئولان استان البرز و تعامل خوب رسانه ها در امر اطلاع رسانی اخبار کووید- 19 از جمله دیگر علل موفقیت ها در زمینه مقابله با این بیماری بوده است.

درویش پور با اشاره به اهمیت پیاده سازی اقتصاد مقاومتی در حوزه توریستی اضافه کرد: ان زمان است که انجمن های توریستی استان البرز به رونق می رسند، در کویر و دشت اشتهارد باید طوری برنامه ریزی گردد که در قالب جذب جمعیت 500هزار نفری در روزهای انتهای هفته میزبان پایتخت نشینان در آنجا باشد، برای تقویت ظرفیت فرودگاه بین المللی پیغام نیز تقویت توریستی موثر است.

وی با تاکید بر اهمیت مطالبات توریستی از دهیاران در راستای ایجاد مواردی مانند موزه های مردم شناسی با تکیه بر اعتبارات آن روستاها اضافه کرد: البرز قطب کشاورزی است، به نمایشگاه ها و جشنواره های گل و گیاه در این رابطه احتیاج است.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 517

به "خبرنگاران ظرفیت های گردشگری البرز به خوبی مورد استفاده قرار نگرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ظرفیت های گردشگری البرز به خوبی مورد استفاده قرار نگرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید