خبرنگاران هدف طرح آبا جذب حداکثری بازماندگان از تحصیل است

به گزارش تور فرانسه، تهران - خبرنگاران - رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی گفت: هدف گذاری طرح آبا جذب حداکثری بازماندگان از تحصیل و ارتقای نرخ پوشش تحصیلی افراد لازم التعلیم است.

خبرنگاران هدف طرح آبا جذب حداکثری بازماندگان از تحصیل است

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش شامگاه یکشنبه سازمان مدارس و مراکز غیردولتی، نشست مشترک سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی با شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه کشور به منظور هماهنگی برای اجرای طرح آبا روز یکشنبه (8 تیر 1399) در سالن اجتماعات شهید حججی برگزار گردید.

رییس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی در این نشست به خدمات و نقش موسسین مدارس و خیرین نیکوکار پس از زلزله کرمانشاه و سیل استان های لرستان، ایلام، خوزستان و گلستان در حوزه آموزش اشاره نمود و گفت : خیرین و نیک اندیشان همواره کمک دهنده آموزش و پرورش بوده و با حضور آنان می توان به جلب مشارکت های مردمی به معنای واقعی کلمه امیدوار بود.

مجتبی زینی وند با بیان ضرورت و اهداف طرح آبا، مهمترین هدف برگزاری این نشست را همگرایی و هم افزایی میان این سازمان و موسسات نیکوکاری و خیریه در اجرای این طرح دانست و گفت: داشتن هدف مشترک و گردآوری توانایی ها و ظرفیت های مختلف در کنار هم، به اجرای هر چه مطلوب تر این طرح منتهی خواهد شد.

وی اظهار داشت: هدف گذاری طرح آبا، جذب حداکثری بازماندگان از تحصیل و ارتقای نرخ پوشش تحصیلی افراد لازم التعلیم است که با اهتمام ویژه خیرین، استفاده از ظرفیت های موسسات بومی و محلی به وسیله مدارس آموزش از راه دور مجری و تجهیزات آموزش های الکترونیکی محقق خواهد شد.

وی آمادگی این سازمان را در بستن تفاهم نامه همکاری با شبکه ملی و همچنین موسسات نیکوکاری اظهار داشت و گفت: در ماه گذشته اولین تفاهم نامه با موسسه دارالاکرام منعقد شده است.

صابر مدیرعامل شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه کشور نیز در این نشست گفت: این شبکه با بیش از 150 عضو رسمی، مجموعه ای متنوع از سازمان های مردم نهاد و مؤسسات نیکوکاری مستقل و فعال در حوزه های مختلف است و برای توانمندسازی و توسعه ظرفیت اعضایش فعالیت می نماید.

برزگر از دفتر توسعه روستایی و محرومیت زدایی رییس جمهوری هم گفت: جذب بازماندگان از تحصیل با تقسیم کار میان دستگاه های مرتبط و در سه فاز به عنوان یک طرح ملی، در دستور کار شورای آموزش و پرورش مناطق مرزی نهاده شد. ابتدا شناسایی جامعه هدف و علل بازماندگی از تحصیل، سپس جذب این گروه و در نهایت نگهداشت آنان، که با همگرایی بین دستگاه های اجرایی در حال پیگیری است.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 606

به "خبرنگاران هدف طرح آبا جذب حداکثری بازماندگان از تحصیل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هدف طرح آبا جذب حداکثری بازماندگان از تحصیل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید