خبرنگاران کرونا تمام مجوزهای صید و آبزی پروری شیلات هرمزگان را تمدید کرد

به گزارش تور فرانسه، بندرعباس- خبرنگاران- شیلات هرمزگان گفت: به منظور حفظ و سلامت ایمنی کارکنان و ارباب رجوع، تمام مجوزهای صادره صید و آبزی پروری شیلات استان تا سرانجام اردیبهشت 99 اعتبار دارند.

خبرنگاران کرونا تمام مجوزهای صید و آبزی پروری شیلات هرمزگان را تمدید کرد

در اطلاعیه شیلات هرمزگان آمده است: این اقدام با توجه به شرایط خاص کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا و به منظور حفظ سلامت و ایمنی کارکنان دستگاه های اجرایی و ارباب رجوع و کاهش ترددهای غیرضروری متقاضیان به دستگاه های اجرایی و اداره ها و همچنین جلوگیری از اختلال در کسب و کارهای حوزه شیلات اتخاذ شده است.

در شرایط حاضر رعایت موازین بهداشتی و پیشگیرانه از بیماری کرونا توسط کارکنان در محیط کاری بسیار ضروری است و باید سختگیرانه دنبال شود و شیلات هرمزگان نیز براساس دستورالعمل ارائه شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی این اقدام را انجام داده است.

در این اطلاعیه اعلام شده است: تمام مراجعان شیلات هرمزگان به دلیل شیوع ویروس کرونا و به منظور حفظ سلامت و ایمنی خود همچنین می توانند با مراجعه به پورتال اداره کل شیلات هرمزگان به آدرس : www.hpf.ir

و یا شماره تماس 9 - 33332577 - 076 پیگیر امور خود به جای مراجعه حضوری باشند.

ویروس کرونا که رسما کووید - 19 نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا به امروز به بیش از 150 کشور سرایت کرده است.

کرونا مانند سایر ویروس های تنفسی است که در افراد دارای نقص ایمنی مانند بیماران دیابتی، دیالیزی و دارای بیماری های خود ایمنی می تواند خطرناک باشد و مرگ و میر آن تا به امروز حدود سه درصد گزارش شده است.

این ویروس که از شهر ووهان چین شیوع یافته یک ویروس ناشناخته است و تنها راه مقابله با آن رعایت بهداشت فردی و حاضر نشدن در اجتماعات و محافل عمومی است.

سازمان جهانی بهداشت می گوید حدود 80 درصد از افرادی که به این ویروس مبتلا می شوند علائم خفیفی دارند در حالیکه حدود 6 درصد آنها دچار علائم جدی نظیر التهابی که در سراسر ریه گسترش می یابد، می شوند.

رعایت نکات بهداشتی به ویژه شستشوی مکرر دست ها و پرهیز از حضور در محیط های شلوغ، از اهمیت ویژه ای در قطع شیوع زنجیره انتقال کرونا دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 372

به "خبرنگاران کرونا تمام مجوزهای صید و آبزی پروری شیلات هرمزگان را تمدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کرونا تمام مجوزهای صید و آبزی پروری شیلات هرمزگان را تمدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید