دانشگاه ها قوانینی تنظیم نموده اند که باعث مشکلاتی برای آن ها شده است

به گزارش تور فرانسه، خبرنگاران/خراسان رضوی مدیرکل دیوان محاسبات اداری تهران گفت: دانشگاه ها قوانین و مقرراتی برای خود تنظیم نموده اند که باعث مشکلاتی برای خودشان شده است.

دانشگاه ها قوانینی تنظیم نموده اند که باعث مشکلاتی برای آن ها شده است

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات هزینه تحصیل در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

ابراهیم نامداری، امروز 3 بهمن ماه در همایش نظام حقوقی دانشگاه ها و دانشگاه جامع علمی کاربردی در تعامل با نهادهای اداری، قضایی و نظارتی که در هتل پردیسان مشهد برگزار گردید، اظهار کرد: بیش از 10 سال است که دانشگاه ها بر اساس قانون برنامه چهارم، پنجم و ششم از رعایت قوانین و مقررات معاف شدند. اما طبق تجربه و آنالیز های ما این دانشگاه ها از این ظرفیت استفاده نکردند.

وی اضافه کرد: دلیل اینکه دانشگاه ها به این سمت رفتند و قوانین و مقرراتی برای خود تنظیم کردند که باعث مشکلاتی برای خودشان شده، شاید بحث محافظه کاری و احتیاط باشد. یعنی دانشگاه ها از ترس و از روی احتیاط آیین نامه هایی تصویب کردند که باعث شده نتوانند از این ظرفیت و اختیارات استفاده نمایند.

مدیرکل دیوان محاسبات اداری تهران اعلام کرد: طبق قوانین هیأت های امنا نمی توانند به تنهایی و بدون رعایت تشریفات اداری مربوطه استخدام نیرو داشته باشند. رویکرد دیوان محاسبات با توجه به شرایط موجود، مبتنی بر حسابرسی عملکرد است. حسابرسی عملکرد بر اساس سه مؤلفه کارایی، اثربخشی و صرفه مالی محاسبه می گردد. ما باید عملکرد مدیریت دانشگاه را بر اساس کارایی، فراوری علم و صرفه مالی سرلوحه کارمان قرار دهیم و این رویکرد، رویکرد رسمی دیوان محاسبات اداری در قانون برنامه دوم این دیوان است که به تصویب مراجع ذی ربط هم رسیده است.

مرتضی تشکری، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی در بخش دیگری از این مراسم اظهار کرد: از ویژگی های دانشگاه علمی کاربردی این است که آموزش هایی پویا و انعطاف پذیر دارد.

رئیس دانشگاه های خراسان رضوی اظهار کرد: تلفیق ضوابط که سرچشمه های مختلفی دارد، معیارها و شرایط محیطی ای را ایجاد می نماید که در هنگام نظارت دچار پیچیدگی هایی می گردد که این همایش ممکن است در این راستا بسیار راه گشا و اثر بخش باشد. دانشگاه جامع علمی کاربردی یکی از نوآوری های جمهوری اسلامی است؛ این نوآوری یک نوآوری ویژه و یگانه است و به کارهای فکری، حقوقی و قانونی همانند این همایش احتیاج دارد. این نوآوری باید شاکله باثبات، وسیع و درخور خود را پیدا کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 182

به "دانشگاه ها قوانینی تنظیم نموده اند که باعث مشکلاتی برای آن ها شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه ها قوانینی تنظیم نموده اند که باعث مشکلاتی برای آن ها شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید