دولت از طریق برنامه های توسعه ای، بازار سرمایه را رونق می دهد

به گزارش تور فرانسه، وزیر اقتصاد با اعلام اینکه شرایط بازار سهام تنها با نوسان شاخص سنجیده نمی شود و بورس ایران در حال تبدیل شدن به بورس مدرن است، گفت: دولت از طریق ادامه برنامه های توسعه، بازار سرمایه را رونق می دهد.

دولت از طریق برنامه های توسعه ای، بازار سرمایه را رونق می دهد

به گزارش بورس تهران، فرهاد دژپسند در حاشیه مراسم رونمایی از سامانه امور مجلس وزارت اقتصاد درباره شاخص بورس که طی حدود دو ماه با ریزش 600 هزار واحدی و زیان تا 70 درصدی سهام برخی شرکت ها همراه شده، گفت: شرایط بورس نباید تنها با رشد یا کاهش شاخص سنجیده شود.

او ادامه داد: بازار سرمایه با توجه به مواردی چون افزایش تعداد فعالان، رشد ارزش معاملات و گسترش ابزارها، حکایت از تعمیق و فرایند رو به رشد دارد و با توجه به میزان گسترش و عمق در حال نزدیک شدن به معیارهای بورس مدرن است. شاخص بورس هم تابع عواملی است که در صورت مقایسه دو روز پایانی این هفته، لزوماً در حال کاهش نیست.

این مقام مسئول با اعلام اینکه دولت از طریق ادامه اجرای برنامه های توسعه، بازار سرمایه را رونق می بخشد، اضافه کرد: همه شرکت ها طبق مصوبه 20 شهریور شورای عالی بورس، ملزم به بازار گردانی حرفه ای شده اند اما شاید برخی بنگاه ها مایل نباشند ولی مهم این است که هر شرکتی دارای بازار گردانی مشخص باشد.

دژپسند ادامه داد: خوشبختانه بانک ها، شرکت های تابعه سازمان تأمین اجتماعی، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و سایر نهادهای بزرگ به مرور این مصوبه را به اجرا گذاشته اند و امید می رود در آینده نزدیک ثمرات این تصمیم به بار بنشیند.

او با اعلام تأمین کسری دولت با استفاده از ظرفیت های بورس و با فروش 90 و 33 هزار میلیارد تومان اوراق خزانه و عرضه سهام، توضیح داد: البته تأمین مالی، هدف دوم واگذاری دارایی های دولت بوده و هدف اصلی، گسترش حضور مردم در اقتصاد، باز کردن میدان برای حضور بخش خصوصی، شفاف سازی واگذاری شرکت های دولتی و توسعه و تعمیق بازار سرمایه بوده و عرضه صندوق سرمایه گذاری چهار پالایشگاه به همین دلیل بود که با استقبال 4 میلیون نفری همراه شد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 17 آبان 1399 بروزرسانی: 17 آبان 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 746

به "دولت از طریق برنامه های توسعه ای، بازار سرمایه را رونق می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت از طریق برنامه های توسعه ای، بازار سرمایه را رونق می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید