رئیس جدید سیا کارش را شروع کرد

به گزارش تور فرانسه، رئیس جدید سازمان اطلاعاتی آمریکا (سیا) با ادای سوگند در ساختمان مرکزی این سازمان کار خود را شروع کرد.

رئیس جدید سیا کارش را شروع کرد

به گزارش تور فرانسه، به نقل از شبکه خبری بی بی سی، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که در این مراسم حضور داشت، گفت که اطمینان دارد جینا هاسپل، رئیس جدید سازمان اطلاعاتی آمریکا (سیا) در سمت جدید رهبری استثنایی از خود نشان خواهد داد.

هاسپل ضمن تشکر از ترامپ خطاب به او گفت: شما در دوران ریاست جمهوری اعتماد فوق العاده ای به سیا داشتید و مردان و زنان سازمان قدر این توجه را می دانند.

هاسپل که به دلیل گزارش ها درباره نقش او در شکنجه و شیوه های سخت گیرانه بازپرسی، تحت فشار بود، پایان توانست رأی اعتماد کنگره آمریکا را به دست آورد.

او جایگزین مایک پامپئو می گردد که در حال حاضر وزیر امور خارجه آمریکا است.

جینا هاسپل در جریان دریافت رأی از سنا با انتقادها و پرسش های سخت بعضی سناتورها از هر دو حزب روبرو بود. با این حال او بدون رأی چند سناتور دموکرات نمی توانست رأی تایید سنا را بگیرد.

این نیروی کارکشته و قدیمی سیا بابت این هدف انتقادها قرار گرفته بود که دو دهه پیش سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا زیر نظر او در یک زندان مخفی در تایلند، بازداشت شدگان را شکنجه می نموده است.

ارک وارنر، سناتور ارشد دموکرات در کمیته اطلاعاتی سنا گفته بود، به هاسپل رأی مثبت می دهد چون او در جلسه با این کمیته سنا گفته هیچ وقت نباید از به اصطلاح روش های پیشرفته بازپرسی استفاده می نموده است. وارنر گفت که هاسپل قول داده است هرگز از چنین روش هایی استفاده نکند؛ حتی اگر رئیس جمهوری آمریکا چنین بخواهد.

دونالد ترامپ چه در دوره رقابت های انتخاباتی و چه در دوره ریاست جمهوری گفته بود، باید از سخت ترین روش ها برای مبارزه با تروریسم استفاده کرد.

آن چه سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا به نام روش های پیشرفته بازپرسی استفاده نموده، مثلا ایجاد حالت خفگی مصنوعی با ریختن آب روی صورت زندانی، در گزارش های رسمی مجلس سنا شکنجه خوانده شده و با دستور رئیس جمهوری قبلی آمریکا ممنوع شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 184

به "رئیس جدید سیا کارش را شروع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جدید سیا کارش را شروع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید