سفیر بلغارستان از واحدهای صنعتی، کشاورزی و گردشگری یاسوج بازدید کرد

به گزارش تور فرانسه، سفیر بلغارستان در ایران از واحدهای مختلف صنعتی، کشاورزی و گردشگری یاسوج بازدید کرد.

سفیر بلغارستان از واحدهای صنعتی، کشاورزی و گردشگری یاسوج بازدید کرد

اگر علاقمند به سفر با بهترین کانادا تور ارزان هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش خبرنگاران از یاسوج، سفیر بلغارستان در ایران و رایزن مالی بلغارستان که به دعوت اتاق بازرگانی یاسوج به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر نموده بودند، امروز از واحدهای نمونه صنعتی، کشاورزی و گردشگری این استان بازدید کردند.

مجموعه دناصنعت نخستین واحد تولیدی بود که مورد بازدید نهاده شد. سفیر بلغارستان پس از دناصنعت از واحد تولیدی صنایع نان کوبودنا بازدید کرد.

مجتمع گلخانه ای شرکت نگین فلات آریا، شرکت های دانش بنیان زردبند و سینره و مجتمع ورزشی تفریحی باقری از دیگر واحدهای کشاورزی، صنعتی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد بود که مورد بازدید سفیر بلغارستان نهاده شد.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج در حاشیه این بازدیدها در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران هدف از دعوت سفیر بلغارستان به کهگیلویه و بویراحمد را معرفی توانمندی های تولیدی این استان مطرح کرد و گفت: این کار در به منظور صادرات این محصولات در راستای افزایش صادرات غیرنفتی استان انجام شد.

جبار کیانی اضافه نمود: امروز از واحدهای نمونه تولیدی استان در حوزه های صنعتی، کشاورزی، صنایع غذایی، بهداشتی و آرایشی و گردشگری که قابلیت های صادراتی دارند بازدید کردیم تا با معرفی این ظرفیت ها، شرایط حضور در بازارهای بین المللی را پیدا کنیم.

دعوت از سفیران و رایزن های مالی سایر کشورها برای حضور در استان

وی با بیان اینکه بهترین کانالی که ما می توانیم با جهان ارتباط داشته باشیم دعوت از سفیرها و رایزن های مالی کشورهای دیگر برای حضور در استانمان است، توضیح داد: ما در این دو روز میزبان سفیر بلغارستان و رایزن مالی این کشور بودیم.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج با اشاره به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد فصل مشترک های متعددی با کشور بلغارستان دارد، مطرح کرد: ما در حوزه گل رز و تولید گل رز، برای آوردن تکنولوژی اسانس گیری و تولید گل رز به استان می توانیم همکاری های خوبی داشته باشیم.

کیانی ابراز کرد: همچنین در حوزه محصولات آرایشی و بهداشتی و استفاده از گیاهان دارویی به عنوان پایه بهداشتی-آرایشی می توانیم همکاری های مشترک زیادی داشته باشیم.

استقبال سفیر بلغارستان از آرد بلوط

وی با بیان اینکه امروز تولید آرد از محصول بلوط بسیار مورد استقبال سفیر بلغارستان نهاده شد، گفت: قرار شد مدیران شرکت صنایع نان کوبودنا با سفارت ایران در بلغارستان ارتباط برقرار نموده و این آرد را معرفی نمایند.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج با تأکید بر اینکه دعوت از سفیرها و رایزن های مالی کشورهای دیگر برای حضور در استان کهگیلویه و بویراحمد باید بسیار زودتر از این انجام می گرفت، ادامه داد: با رویکرد جدیدی که شروع شده اتاق بازرگانی یاسوج کوشش می نماید استان و محصولاتش را به همه کشورهای جهان معرفی کند.

کیانی معرفی محصولات تولیدی استان به سایر کشورهای جهان را رسالت واقعی اتاق بازرگانی عنوان و توضیح داد: با این کار شاید ما بتوانیم با صادرات محصولات غیرنفتی خود برای کشور ارزآوری داشته باشیم و با ارزآوری بیشتر فضای کسب و کار استان را رونق داده و اشتغال پایدار را در استان افزایش دهیم.

وی گفت: امروز در سرانجام هر بازدید، سفیر بلغارستان نشست 20 دقیقه ای با صاحبان صنایع داشته و به این ترتیب روش ارتباط را تشریح نموده و اطلاعات موردنظر در هر حوزه ای را نیز کسب کرد و قرار شد صاحبان صنایع ما به وسیله اتاق بازرگانی یاسوج با رایزن مالی بلغارستان در ارتباط باشند و اتاق بازرگانی شرایطی را فراهم کند که ما بتوانیم محصولاتمان را در کشورهای دیگر ارائه دهیم.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج اضافه نمود: ارتباط میان تجار کشورهای دیگر با تولیدنمایندگان استان از وظایف اتاق بازرگانی بوده و ما شرایط را برای برقراری این ارتباط فراهم می کنیم.

بسته بندی های قابل عرضه در سراسر جهان

کیانی اعلام کرد: ما استان بسیار توانمندی هستیم، هر کدام از مهمانان خارجی وقتی به استان آمده و کارخانجات و محصولات ما را می بینند اعتراف می نمایند که این استان یکی از برترین استان ها در حوزه تولیداتی است که قابلیت های صادراتی داشته و از استانداردهای بین المللی و بسته بندی های قابل عرضه در سراسر جهان برخوردار هستند.

وی توضیح داد: اینگونه نیست که فکر کنیم استانی عقب مانده هستیم و یا محصول صادراتی نداریم، بلکه ما صنعتگران خوبی در استان داریم و این استان درست است که صنایع معدودی دارد اما این تعداد صنایع قابلیت رقابت در بازارهای بین المللی را دارند.

به گزارش خبرنگاران، سفیر بلغارستان در ایرن در ادامه سفر دو روزه خود عصر امروز در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه استان کهگیلویه و بویراحمد شرکت می نماید.

منبع: تسنیم
انتشار: 5 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 142

به "سفیر بلغارستان از واحدهای صنعتی، کشاورزی و گردشگری یاسوج بازدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر بلغارستان از واحدهای صنعتی، کشاورزی و گردشگری یاسوج بازدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید