سیاست وزارت علوم در نحوه برگزاری امتحانات خاتمه ترم اعلام شد

به گزارش تور فرانسه، خبرگزاری خبرنگاران- وزارت علوم با ارسال نامه ای به دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی بر کاهش سهم آزمون در ارزشیابی امتحانات پایان ترم دانشجویان و برگزاری امتحانات حضوری در مناطق کم خطر تاکید کرد.

سیاست وزارت علوم در نحوه برگزاری امتحانات خاتمه ترم اعلام شد

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، معاونت آموزشی وزارت علوم تاکید کرد؛ جهت گیری دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی به سمت آموزش الکترونیکی به منزله بهترین راه برای حفظ و استمرار آموزش در دوره همه گیری بیماری کووید 19 از سال گذشته به مرحله اجرا گذاشته شد.

از جمله آثار و پیامدهای این نوع آموزش موضوع نحوه ارزشیابی از میزان و کیفیت یادگیری دانشجویان بوده است، بر این اساس در حالی که فرصت مناسبی تا انتها ترم دانشجویان وجود دارد، انتظار می رود در دانشگاه ها به نحوی برنامه ریزی شود که با فرض استمرار شرایط اضطراری در همه مناطق کشور تا انتها نیم سال دوم تحصیلی 1400-1399 برنامه ریزی و اقدامات لازم برای ارزشیابی مستمر از دانشجویان صورت پذیرد تا سهم آزمون انتها نیم سال در تعیین نمره نهایی دانشجو به میزان حداقلی تخفیف پیدا کند.

بر اساس تاکید وزارت علوم، در مناطق کم خطر از نظر همه گیری بیماری زمینه حضور دانشجویان برای شرکت در آزمون انتها ترم بررسی و مقدمات برگزاری امتحان حضوری در نظر گرفته شود.

همچنین تدبیر دانشگاه ها در برگزاری امتحانات حضوری باید با حفظ و مراعات دقیق همه پروتکل های بهداشتی و آخرین دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا هماهنگ باشد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 29 فروردین 1400 بروزرسانی: 29 فروردین 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1069

به "سیاست وزارت علوم در نحوه برگزاری امتحانات خاتمه ترم اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست وزارت علوم در نحوه برگزاری امتحانات خاتمه ترم اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید