سید حسن نصرالله: امروز واقعیت جنایتکارانه ترامپ برای مردم آمریکا روشن شده است

به گزارش تور فرانسه، تهران (پانا)- دبیر کل حزب الله لبنان در خصوص حوادث کنگره آمریکا گفت صحنه ای که امروز در امریکا شاهد هستیم، معمولا توسط آمریکایی ها در کشورهای دیگر به اجرا گذاشته می شد تا نظامی را ساقط کنند؛ اما امروز ترامپ این شیوه را در کشور خودش به اجرا گذاشته است.

سید حسن نصرالله: امروز واقعیت جنایتکارانه ترامپ برای مردم آمریکا روشن شده است

به گزارش العالم، سید حسن نصرالله در ابتدای سخنرانی امشب خود درباره تحولات منطقه و بین الملل با بیان اینکه امروز واقعیت جنایتکارانه ترامپ در مقابل مردمش آشکار گشت، تاکید کرد: حوادث کنگره امریکا خطرناک است و متحدان آمریکا تلاش می کنند تا از شدت آن بکاهند.

وی با بیان اینکه محور اصلی اهتمام و توجه آمریکا و جهان به لبنان از سال 2005 ، سلاح مقاومت است، افزود: اگر امروز شاهد توجه و اهتمام جهانی به لبنان هستیم، این امر به سبب مقاومت و سلاح مقاومت است.

دبیرکل حزب الله شرح داد اگر لبنان و مردمش برای امریکا و یا اروپایی ها اهمیتی داشت، شاهد این سیاست های خصمانه علیه ملت لبنان نبودیم.

سید حسن نصرالله درباره پفراینده انفجار بندر بیروت نیز گفت: نباید پفراینده انفجار بندر بیروت را سیاسی کرد،بلکه این موضوع باید همچنان مساله ای ملی باقی بماند. ما اصرار داریم که پفراینده انفجار بندر لبنان به پایانی عادلانه ختم گردد و ما بر روشن شدن واقعیت ها و بازخواست عاملان انفجار بندر بیروت تاکید می کنیم.

وی همچنین گفت آیا این حق لبنانی ها نیست که بدانند نتیجه تحقیقات انفجار بندر بیروت چیست؟ چه کسی از مفتوح بودن پفراینده سود می برد و از لحاظ سیاسی از آن بهره برداری می کند؟ این حق مردم لبنان است که واقعیت را بدانند و از نتایج تحقیقات مطلع شوند.

نصرالله افزود: باید نتیجه تحقیقات در انفجار بندر بیروت روشن گردد و مشخص گردد که این حادثه یک اقدام تخریبی و یا ناشی از سهل انگاری بوده است. به نظر می رسد که فرایند تحقیقات به سمت جعل نتایج پیش می رود تا اینگونه وانمود گردد که علت این حادثه سهل انگاری بوده است.

وی با تاکید بر درخواست خود برای اعلام سریع نتایج تحقیق هشدار داد در صورتی که تحقیق در این پفراینده اینگونه پیش برود، به نتیجه ای نخواهیم رسید.

مؤسسه قرض الحسنه لبنان

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه به نحوه فعالیت مؤسسه قرض الحسنه در لبنان اشاره کرد و گفت که اخیرا موضع گیری های منفی در این باره اتخاذ شده اما حقیقت آن است که این مؤسسه را حزب الله تأسیس نکرده بلکه افراد آن را ایجاد کرده اند.

وی با اشاره به اینکه تعداد افراد ذی نفع از این موسسه به یک میلیون و هشتصد نفر رسیده است، افزود: موسسه قرض الحسنه از حزب الله حمایت مالی نمی کند و هدف از حملات تبلیغاتی خصمانه علیه موسسه ایجاد ترس و رعب در دل سهام داران است.

نصرالله، سپرده گذاری بیشتر در موسسه قرض الحسنه لبنان را پاسخی قاطع به تحریم های آمریکا گفت و گفت: این مؤسسه در راستای منافع و خدمت به حزب یا فرقه و منطقه ای خاص نبوده، بلکه این مؤسسه برای همه مردم است و درهایش برای آن ها از هر دین و قومی باشد، باز و گگردده خواهد بود.

اتهام قاچاق مواد مخدر به حزب الله

سید حسن نصرالله در ادامه سخنرانی خود به اتهام ها علیه حزب الله از سوی برخی رسانه های داخلی و خارجی واکنش نشان داد و آنها را بی اساس دانست.

وی گفت: بعد از اینکه این رسانه ها ما را به قاچاق مواد مخدر آمفتامین متهم کردند، بررسی کردیم دیدم هیچ یکی از مقامات ایتالیا حزب الله را به دست داشتن در محموله مواد مخدر متهم نکرده است.

سید حسن نصرالله گفت: اگر ثابت گردد که نیروهای حزب الله دست به چنین کاری زده اند از عضویت در حزب الله منفصل می شوند؛ چرا که مراجع تقلید ما هرگونه تجارت موادی مضر و مخدر را حرام و غیر اخلاقی می دانند.

موانع موجود بر سر راه تشکیل کابینه

سید حسن نصرالله در ادامه گفت که برخی در این کشور حزب الله را متهم به مانع تراشی در تشکیل کابینه به نخست وزیر سعد الحریری متهم می کنند و مدعی هستند که مانع اصلی حزب الله بوده و این حزب درصدد است تشکیل کابینه به بعد از رفتن ترامپ از کاخ سفید موکل گردد و به تأخیر بیفتد.

او این اتهام ها و ادعاها را رد کرد و افزود: اینکه برخی مدعی اند حزب الله به دنبال خرید زمان است، بی اساس بوده و حقیقت است که شرایط در ارتباط با موضوع تشکیل کابینه جدید پیچیده است.

سید حسن نصرالله گفت: برخی می گویند موضوع تشکیل دولت معطل مذاکرات ایران و آمریکاست. چنین چیزی نیست. اصلا چنین مذاکراتی قرار نیست باشد که ایران درباره لبنان، سوریه، منطقه و موشک بخواهد مذاکره کند. اصلا درباره موضوع هسته ای هم ایران مذاکره ای ندارد؛ امروز رهبر معظم انقلاب هم این را گفت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 939

به "سید حسن نصرالله: امروز واقعیت جنایتکارانه ترامپ برای مردم آمریکا روشن شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سید حسن نصرالله: امروز واقعیت جنایتکارانه ترامپ برای مردم آمریکا روشن شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید