آغاز احتمالی رالی صعودی در بورس، اماو اگرها

به گزارش تور فرانسه، خبرنگاران: با تقویت سمت تقاضا در دو روز گذشته، ناظران تکرار این سناریو را به معنای احتمالی آغاز یک رالی صعودی ارزیای میکنند. هر چند که اماو اگرها در این خصوص بسیار زیاد است.

آغاز احتمالی رالی صعودی در بورس، اماو اگرها

به گزارش خبرنگاران، با اتفاقاتی که در چند روز گذشته رخ داد، تقاضا در بازار سهام رونق گرفته و انتظارات نیز حکایت از این دارد که این فرایند معاملات ممکن است با اهرم های جدیدی که وارد بازار میگردد، تداوم یابد. با سیاستهای سیاست گذار در برطرف دامنه نوسان نامتقارن که به طور عملی از شنبه هفته آینده اجرایی میگردد، حالا ریل سیاست ها در دوباره به مسیری برگشته که شیوه درست تر و صحیح تری است.

اکنون اما با استقبال خرید اوراق تبعی توسط صندوق های سرمایه گذاری با درآمدهای ثابت، منابع اقتصادی قرار است در بازار سرمایه هزینه و خرج گردد که میتواند نشانه ورود 4500 هزار تا 5 هزار میلیارد تومان منابع اقتصادی به بورس در روزهای آینده باشد. بسته حمایتی 10 بندی دولت از بورس که 7 بند آن به تصویب سران سه قوه نیز رسیده، نیز نشان از تزریق 200 میلیون دلار به بازار سهام است.

اگرچه در تزریق پول به بورس، سیاست گذار باید مورد ملامت قرار گیرد اما در هر صورت جزو اهرم هایی ارزیابی میگردد که میتواند بازار را در چند روز آینده تحت تاثیر قرار دهد. البته پیش بینی ها از فرایند معاملات در بازار سرمایه در روز انتهای هفته ممکن است اندکی متفاوت باشد؛ عرضه اولیه امروز به همراه فشار عرضه های طبیعی در روز آخر هفته به واسطه مدیریت پول ها توسط بازیگران در آخر هفته جزو موانعی است که میتواند فشار عرضه را در برابر تقاضا قد علم کند. البته توان تقاضاها در روز سه شنبه شاخص را با رشد نزدیک 2 درصد روبرو کرد و این میتواند نقطه مثبت بازار قلمداد گردد.

آغاز رالی صعودی امکان دارد؟

علیرضا عزیزالهی | کارشناس بازار سرمایه

در معاملات روز سه شنبه و در ادامه افزایش تقاضایی که از روز گذشته در بازار شکل گرفته بود، شاخص کل با افزایش حدود 22هزار واحدی رکورد جدیدی را در سال 1400 از خود به جا گذاشت.

افزایش تقاضا به لطف همچنان در سهم های شاخص ساز و مخصوصا سهم های دلاری ادامه دارد. در صورتی که این فرایند بتواند در هفته آینده نیز ادامه پیدا کند می توان به جمع آوری صفوف فروش سایر نمادهای ارزنده بازار نیز امیدوار بود.

هرچند نمی توان از بازاری که در مقطع فعلی با عدم قطعیت های فراوانی رو به رو است و هنوز جراحت های ناشی از بی تدبیری قانون گذاران بهبود نیافته است، انتظار آغاز رالی صعودی در کوتاه مدت را داشت. بازار برای ترمیم و سرپا شدن مجدد احتیاج به زمان دارد.

در خبرنگاران ببینید:جان دوباره به بورس

امید به تکرار الگوی دیروز در معاملات امروز

امیرحسین واعظ | کارشناس بازار سرمایه

5 ماه نخست سال گذشته پر بود از رکوردشکنی های مختلف و پی در پی. اما در چند ماه اخیر، بازار به قدری یکنواخت و قابل پیش بینی حرکت نموده بود که نه تنها خبری از رکوردشکنی نبود، بلکه فرایند فرسایشی بازار باعث شد صبر سهامداران لبریز گردد.

اما معاملات روز سه شنبه از چند زاویه دربرگیرنده رکوردشکنی های امیدبخش بود. از یک سو بالاترین خروج پول از صندوق های درآمد ثابت به ثبت رسید و از سوی دیگر بعد از مدت ها برآیند خرید و فروش سهامداران خرد، نشان دهنده تزریق نقدینگی از سوی این سهامداران است.

در کنار این دو رکوردشکنی، افزایش نسبی ارزش معاملات، کاهش قابل توجه نمادهای دارای صف فروش و افزایش صف خریدها، تابلوی بازار را در انتها معاملات به رنگ سبز متمایل کرد. در معاملات روز سه شنبه بعضی صف فروش های سنگین و طولانی مدت، برچیده شد. البته نباید از رشد نسبی هم غافل شد.

در روزهای اخیر تحرکات قابل توجهاتی در بازار دیده می گردد و تقاضای خوبی در برابر موج های عرضه شکل می گیرد. اگر این فرایند در معاملات امروز هم تکرار گردد، می توان به بهبود معاملات در هفته آینده امیدوار شد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1142

به "آغاز احتمالی رالی صعودی در بورس، اماو اگرها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز احتمالی رالی صعودی در بورس، اماو اگرها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید