قالیباف در گفت وگو با روسیه 24: ایران و روسیه به همکاری های 20 و 50 ساله می اندیشند

به گزارش تور فرانسه، رئیس مجلس با اشاره به فرایند مثبت همکارهای سیاسی و امنیتی ایران و روسیه، مناسبات دو کشور در حوزه مالی و تجاری را رضایت بخش ندانست و تاکید نمود: هدف از سفر به روسیه ارتقای سطح روابط موجود به سطح راهبردی است.

قالیباف در گفت وگو با روسیه 24: ایران و روسیه به همکاری های 20 و 50 ساله می اندیشند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگار سیاسی اعزامی خبرنگاران به مسکو، محمدباقر قالیباف در سومین و آخرین روز سفر خود به روسیه در گفت وگو با شبکه روسیه 24 با رضایت بخش توصیف کردن همکارهای تهران و مسکو در حوزه های امنیتی و سیاسی، سطح تعاملات مالی و تجاری دو کشور مناسب نیز و هدف ما از این سفر ارتقای سطح رابطه موجود به سطح راهبردی است.

وی با اشاره به تقدیم پیغام رهبر معظم انقلاب اسلامی به دولت روسیه و اهمیت این پیغام تاکید نمود: تغییرات در هیات حاکمه آمریکا عنصر تغییر دهنده ای در رابطه تهران و مسکو نیست بلکه این سابقه همکاری مثبت در سوریه، در مجامع بین المللی مانند شورای امنیت سازمان ملل و شورای حکام آژانس و همکاری مالی در قالب اتحادیه مالی اوراسیا، را به سطح بالاتر یعنی سطح راهبردی ارتقا دهیم.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

قالیباف با بیان این که در این مرحله حساس از نظم دنیای، همکاری ایران و روسیه در سطوح راهبردی باعث ارتقای صندلی هردو کشور خواهد بود اضافه نمود: همکاری های راهبردی ایران و روسیه از تحولات سوریه شروع شده است که منجر حذف تروریسم از این منطقه شد و این همکاری ها در دیگر حوزه ها قابلیت توسعه دارد.

وی تاکید نمود: لازمه این همکاری ها توسعه روابط دو جانبه در همه سطوح است که مجلس های دو کشور می توانند نقش موثری در آن بازی نمایند. ما به افق همکاری 20 ساله و 50 ساله می اندیشیم. ایران و روسیه می توانند در حوزه های مختلف تکمیل نماینده یکدیگر باشند.

رئیس مجلس درباره سرنوشت برجام این که چه برداشتی از سیگنال های دولت جدید آمریکا دارد، گفت: از مواضع رسمی دولت بایدن سیگنال های متفاوتی به ما رسیده است هرچند هیچ سیاست جدیدی از سمت آنها ندیدیم ولی ظاهرا در دولت بایدن قدرت تصمیم گیری های عظیم وجود ندارد.

وی اضافه نمود: دولت بایدن برای انجام تعهدات خود پیش شرط معین کرد اما دولت آمریکا حقی ندارد که برای انجام تعهداتی که چندسال است انجام نداده اند، پیش شرط معین کند. آنها بوده اند که از برجام خارج شده و به اقتصاد ایران خسارت وارد نموده اند. بنابراین آنها بدون هیچ پیش شرطی باید ابتدا تعهدات خود را عمل نمایند و ما باید به صورت ملموس نتایج برطرف تحریم ها را ببینیم و سپس تعهدات خود را اجرا کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1028

به "قالیباف در گفت وگو با روسیه 24: ایران و روسیه به همکاری های 20 و 50 ساله می اندیشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قالیباف در گفت وگو با روسیه 24: ایران و روسیه به همکاری های 20 و 50 ساله می اندیشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید