مدیر ارشد اپل از شبکه های اجتماعی انتقاد کرد

به گزارش تور فرانسه، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، تیم کوک مدیر ارشد اجرایی اپل روز گذشته از جریان قطبی سازی و اخبار جعلی در شبکه های اجتماعی انتقاد کرد. همین امر اختلاف میان فراوری کننده آیفون و فیس بوک را دامن زد.

مدیر ارشد اپل از شبکه های اجتماعی انتقاد کرد

کوک طی سخنرانی در کنفرانس رایانه، حریم شخصی و حفاظت از اطلاعات از اپلیکیشن هایی انتقاد کرد که به گفته او مقدار زیادی از اطلاعات شخصی کاربران را جمع آوری می نمایند و همزمان به انتشار نظریه های توطئه و محتوای خشونت آمیز اولویت می دهند زیرا چنین مطالبی تعامل زیادی را در پی دارد.

او در این باره گفت: در حال حاضر انبوهی از اطلاعات جعلی و نظریه های توطئه توسط الگوریتم ها ترویج می شوند. تمام این موارد با هدف جمع آوری اطلاعات بیشتر انجام می گردد.

همچنین کوک اشاره نمود عملکرد شبکه های اجتماعی اعتماد مردم به واکسن ها را کمتر می نمایدو کاربران را به عضویت در گروه های افراطی می نماید. کوک در این باره اضافه نمود: اکنون دیگر نمی توان وانمود کرد چنین عملکردهایی هزینه ندارد. آنها به قطبی سازی، از بین رفتن اعتماد و خشونت منجر می شوند.

مدیر ارشد اجرایی اپل در سخنان خود به فیس بوک اشاره ای نکرد، اما این دو شرکت از مدت ها قبل با یکدیگر اختلاف دارند. این درحالی است که اپل مشغول برنامه ریزی برای نوتیفیکیشن های حریم شخصی است که بعضی کاربران با یاری آنها می توانند اجازه استفاده از ابزارهای تبلیغات هدفمند را ندهند.

در این میان فیس بوک نیز اپل را به انجام اقدامات ضد رقابتی متهم می نماید زیرا این شرکت انبوهی از اپلیکیشن هایی دارد که کاربران بابت آن حق عضویت پرداخت می نمایند و علاوه بر آن کسب و کار تبلیغات دیجیتال خود را نیز دارد.

مارک زاکربرگ مدیر ارشد اجرایی فیس بوک نیز روز چهارشنبه گفت: اپل انگیزه هایی زیادی دارد تا از موقعیت پلتفرم خود برای اختلال در اپلیکیشن های ما و دیگران استفاده کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 اسفند 1399 بروزرسانی: 15 اسفند 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 977

به "مدیر ارشد اپل از شبکه های اجتماعی انتقاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر ارشد اپل از شبکه های اجتماعی انتقاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید