مقام آمریکایی: توافق با ایران برترین گزینه است

به گزارش تور فرانسه، یک منبع وزارت خارجه آمریکا توضیح داد که دولت بایدن توافق با ایران را برترین گزینه ممکن می داند.

مقام آمریکایی: توافق با ایران برترین گزینه است

به گزارش خبرنگاران، این منبع وزارت خارجه آمریکا به شبکه سعودی العربیه گفت: دولت آمریکا توافق با ایران را برترین گزینه ممکن می داند.

این منبع که به گفته شبکه العربیه خواسته نامش فاش نگردد، اضافه نمود: ما بر همکاری با ایران برای تحقیق و آنالیز آثار اورانیوم در تاسیسات هسته ای این کشور تأکید داریم.

جمهوری اسلامی ایران 25 مرداد (16 آگوست) نظرات و درخواست های خود را درباره پیشنهادات اتحادیه اروپا درباره مذاکرات برطرف تحریم ها در وین ارسال کرد و آمریکا پس از بیش از یک هفته از آن در دوم شهریور ماه (24 آگوست) نظر خود را در این باره به اتحادیه اروپا ارائه کرد.

در پی انتها یافتن این دور از مذاکرات، مقامات آمریکایی و اتحادیه اروپا ادعا کردند که متن نهایی به همه طرف ها ارائه شده که قابل تغییر نخواهد بود و بایستی یا پذیرفته گردد و یا شکست مذاکرات اعلام گردد که این ادعا از سوی مقام وزارت خارجه ایران رد و اعلام شد که با توجه به ادامه بحث ها درباره چند موضوع مهم به جای مانده، هنوز در مرحله ای قرار نداریم که از نهایی شدن متن توافق در وین سخن بگوییم.

گفت وگوها در حالی به مراحل سرنوشت ساز رسیده که رسیدن به خط انتها و توافق نهایی معطل تصمیم های سیاسی غرب بویژه ایالات متحده آمریکا به عنوان طرف نقض کننده توافق سال 94 است.

هیات جمهوری اسلامی ایران تاکید دارد که لازمه رسیدن به توافق، پایدار بودن برطرف تحریم ها به نحوی تضمین شده است و اینکه موضوعی نباید به عنوان اهرم فشار جهت استفاده علیه ایران در آینده باقی بماند و در پی توافقی است که در آن انتفاع مالی مردم تامین، تجارت خارجی ایران برطرف و محدودیت های غیرقانونی فروش نفت برداشته گردد. از این منظر، اگر طرف مقابل مطالبات منطقی ایران و الزامات شکل گیری یک توافق پایدار و قابل اتکاء را بپذیرد، توافق نهایی حاصل خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 شهریور 1401 بروزرسانی: 13 شهریور 1401 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1662

به "مقام آمریکایی: توافق با ایران برترین گزینه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام آمریکایی: توافق با ایران برترین گزینه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید