هوشمند سازی روشنایی کمد و کابینت چیست؟

به گزارش تور فرانسه، هوشمند سازی روشنایی کمد یکی از شیوه های نوین نورپردازی است که درنورپردازی کابینت و کمد به چشم میخورد. نورپردازی کمد و کابینت ها ضمن فراهم کردن نور کافی، زیبایی چشمگیری نیز به محیط می دهد. استفاده از نور برای زیباتر کردن محیط از قدیم رایج بوده و همواره انسان سعی نموده است با ایجاد نور های مصنوعی فضای مورد استفاده خود را دلنشین و دوست داشتنی جلوه دهد. در این متن قصد داریم با شما درباره نورپردازی کمد و ملزومات مورد استفاده در آن تبادل نظر کنیم. اگر شما نیز قصد دارید کمدها و کابینت های خود را با نور مخفی آراسته کنید، حتما این نوشتار را بخوانید و ما را تا انتهای این پست همراهی کنید. ­

هوشمند سازی روشنایی کمد و کابینت چیست؟

چراغهای مورد احتیاج برای هوشمند سازی روشنایی کمد و کابینت

برای هوشمند سازی روشنایی کمد و کابینت احتیاج دارید لوازم و ابزارهایی در اختیار داشته باشید. اولین وسیله ای که در این کار برای شما بولد می گردد و اهمیت می یابد، انتخاب نوع چراغ است. برای این منظور، سه نوع چشمه نور استفاده می نمایند:

  • چراغ روکار کنجی
  • چراغ توکار خطی
  • ریسه های ژله ای

هوشمند سازی روشنایی کمد و کابینت کار سختی نیست و خودتان قادر خواهید بود، این شیوه از نورپردازی را انجام دهید اما قبل از هر اقدامی خوب است انواع لامپ ها را بشناسید. ما در ادامه انواع لامپ هایی را که در هوشمند سازی کمد مورد استفاده قرار می گیرند، برایتان توضیح می دهیم.

هوشمند سازی روشنایی کمد با چراغ های اس ام دی

برای روشنایی کمد و کابینت می توانید از اس ام دی بهره ببرید. این چراغ ها بسیار در نورپردازی کمدها و کابینت ها مورد استفاده قرار می گیرند. این لامپ ها در نوع خود از کم مصرف ترین لامپ ها به شمار رفته و کیفیت و ماندگاری آنها نیز خوب گزارش شده است. شما می توانید این چراغ ها را به دو شکل خطی و کنجی از فروشگاه های معتبر که در این زمینه فعالیت دارند، بخرید.

چراغ خطی اس ام دی چیست ؟

همانطور که گفته شد، چراغ خطی اس ام دی یکی از ملزومات روشنایی کمد و کابینت است. این لامپ ها به دو صورت روکار و توکار قابل نصب هستند. نصب چراغ های خطی به روش روکار بسیار آسان است و احتیاجی به تکنیک و شیوه خاصی ندارد. ولی اگر بخواهیم چراغ را به صورت توکار مورد استفاده قرار بدهیم، ضروری است دقت و توجه بیشتری در هنگام نصب داشته باشیم. به این معنی که لامپ های اس ام دی خطی را باید زیر لبه ها و طبقه های کمد و کابینت نصب کنیم؛ به نحوی که تنها نور آن دیده گردد. این چراغ ها را می توان هم به شکل افقی و هم عمودی در کمد و کابینت نصب کرد. امتیاز خوب این چراغ ها این است که به صورت مخفی و همچون یک خط داخل شیار نصب می شوند.

سنسور درب کابینت چیست و چگونه به هوشمند سازی روشنایی کابینت یاری می نماید؟

یکی از لوازمی که به هوشمند سازی روشنایی کابینت یاری می نماید، سنسور درب کابینت است. نحوه عملکرد آن به گونه ای است که وقتی کاربر درب کابینت یا کمد را باز می نماید، لامپ های تعبیه شده در داخل یونیت روشن می شوند. زمانی که درب کابینت یا کمد بسته می گردد، تنها چند ثانیه طول می کشد تا لامپ به صورت اتوماتیک و به آرامی خاموش گردد.در واقع موقع خاموش شدن نور چراغ از پرنورترین حالت آغاز به کم شدن نور می نماید تا زمانی که به طور کامل خاموش گردد ک به این عملکرد اصطلاحا دیمر می گویند. این حسگرها را می توان در فاسله سه و پنج سانتی متری درب نصب کرد. امتیاز دیگر این نوع سنسورها در این است که برای هر نوع دری قابل استفاده هستند.

این حسگرها می توانند در ابتدایی ترین بخش از کابینت یا کمد (نر کار) نصب شده و نور کافی را در اختیار کاربر قرار دهند. از طرفی چون این سنسور ها در ابتدایی ترین قسمت کابینت و کمد نصب می شوند، کمد و کابینت ظاهر ناخوشایندی به خود نمی گیرند. این حسگرها در کمدها و کابینت های دو درب نیز قابلیت نصب و استفاده دارند و احتیاجی به نصب دو عدد سنسور نیست و کافیست از سنسور دو چشم برای درب های دو لنگه بهره ببرید.

به جای کلید روکار از کلید مخفی کابینت بهره ببرید

نوع کلید نیز در هوشمند سازی روشنایی کمد اهمیت دارد. چنانچه می خواهید از سنسور های هوشمند روشنایی کمد و کابینت بهره ببرید، کلید مخفی کابیت برترین گزینه است. این کلیدها در بخش هایی مانند زیر کابینت یا درون طبقات کابینت و کمد نصب می شوند و قادرند به صورت اتوماتیک تنها با باز و بسته شدن درب فعال شوند. این کلیدها تنها با یک اشاره مختصر عمل نموده و لامپ ها را خاموش و روشن می نمایند. انواع مختلفی از این کلیدهای مخفی راهی بازار شده است که قدرت بیشتری به هواداران نورپردازی مدرن داده است. کلیدهای سنسور حرکتی، حسگر لمسی فنری، سنسور درب کابینت و کمد، حسگر لمسی پشت آینه، سنسور مخفی لمسی کابینتی از انواع گوناگون این کلیدهای مخفی می باشند.

چه مکان هایی از کمد و کابینت را می توان نورپردازی کرد؟

هوشمند سازی روشنایی کمد احتیاجمند دانستن محل دقیق نورپردازی است. برای این کار ضروری است بدانید لامپ را کجا و در کدام قسمت از کمد یا کابینت باید نصب کرد. برای نورپردازی داخل کمد می توان روی رگال را برترین قسمت در نظر گرفت. لبه بیرونی کمد نیز محل مناسبی برای قرار دادن لامپ می باشد. داخل کشوها نیز محل خوبی برای قرار دادن چراغ های هوشمند است. در تکمیل این توضیحات باید به این نکته نیز توجه کرد؛ همه لطف این نورپردازی ها در هوشمند بودن آن است. در حقیقت، این نوع نورپردازی دارای لوازمی است که کار را برای شما بسیار راحت می نماید. وجود سنسور درب کابینت و کمد یاری می نماید تا شما به محض اینکه درب کمد یا کابینت را باز می کنید، لامپ به صورت اتوماتیک روشن گردد. این سنسورها موقع بسته شدن درب نیز عمل نموده و اتوماتیک خاموش می شوند.

چناچه قصد نورپردازی کمد و کابینت را دارید پیشنهاد می گردد به مقاله ترفند های نورپردازی حرفه ای آشپزخانه 2022 تا درک بهتری از این موضوع داشته باشید.

هوشمند سازی روشنایی کمد و کابینت آشپزخانه یاری می نماید تا جلوه کابینت ها و دیگر محیط ها کامل تر به نظر برسند. با خرید لوازم هوشمند سازی کمد و کابینت من جمله کلید مخفی کابینت، نور مطلوبی در اختیار خواهید داشت که به هیچ وجه آسیب زا و خطرناک نیستند. ضمناً استفاده از این گونه نورپردازی ها دسترسی به لوازم داخل کمدها و کابینت ها را در هر ساعتی از شبانه روز برایتان آسان خواهد نمود. این لوازم و یراق آلات را می توانید از فروشگاه های معتبری چون ایمایراق بخرید.

منبع: اتاق
انتشار: 5 دی 1401 بروزرسانی: 5 دی 1401 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1712

به "هوشمند سازی روشنایی کمد و کابینت چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوشمند سازی روشنایی کمد و کابینت چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید