واکنش ایران به شکست توطئه آمریکا در کوبا

به گزارش تور فرانسه، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امورخارجه شکست برنامه ریزی آمریکا در راه اندازی اغتشاشات سراسری در جمهوری کوبا را بواسطه همدلی میان ملت و دولت کوبا دانست و این انسجام را ارزشمند توصیف کرد.

واکنش ایران به شکست توطئه آمریکا در کوبا

به گزارش خبرنگاران، سخنگوی وزارت امور خارجه دخالت های آشکار ایالات متحده آمریکا در امور داخلی کشورهای مستقل و آزادیخواه از جمله کوبا را محکوم کرد و خواستار خاتمه فوری تحریمهای اقتصادی- اقتصادی و یکجانبه آمریکا علیه کوبا گشت.

خطیب زاده شرح داد : این تحریم ها با هدف ایجاد نارضایتی در مردم تحمیل شده و ایالات متحده درحالی که عامل اصلی معضلات و مسائل معیشتی مردم کوبا است، درقامت حامی اغتشاشات در این کشور ظاهر شده و با نقض آشکار قوانین مصرح بین المللی، درصدد دخالت آشکار در امور داخلی جمهوری کوبا بر آمده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران در چارچوب مواضع اصولی خود ضمن اعلام همبستگی با کوبا، مجددا تحریمهای غیر قانونی آمریکا که عامل اصلی و مهم تنگناهای معیشتی و اقتصادی فعلی این کشور است را غیر قانونی می داند و اعلام می دارد چنانچه ایالات متحده آمریکا در ادعای خود مبنی بر حمایت از مردم کوبا صادق است، به تحریم های نامشروع اقتصادی - اقتصادی خود علیه کوبا که بیش از شش دهه ادامه داشته، خاتمه دهد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در خاتمه تاکید کرد: همچنانکه اقدامات بی ثبات کننده آمریکا در روزهای اخیر با شکست روبرو شد، دولت و ملت جمهوری کوبا با مدیریت و تعامل با یکدیگر بر مسائل پیش روی فائق آمده و خیال باطل مداخله کنندگان در امور داخلی کوبا برای نیل به مقصود خود از طریق بی ثبات سازی این کشور را ناکام خواهند گذاشت.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 دی 1400 بروزرسانی: 4 دی 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1434

به "واکنش ایران به شکست توطئه آمریکا در کوبا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ایران به شکست توطئه آمریکا در کوبا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید