واکنش سوریه به دخالت های خارجی در امور چین

به گزارش تور فرانسه، فارس نوشت: وزارت خارجه سوریه با تأیید تصویب لایحه امنیت ملی هنگ کنگ، دخالت های کشورهای غربی و آمریکا در ارتباط با تصویب این قانون را خلاف قوانین بین المللی دانست.

واکنش سوریه به دخالت های خارجی در امور چین

با ما همراه باشید و با تور چین ارزان از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به نوشته خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یک منبع سوری دخالت کشورهای غربی و آمریکا در مخالفت با تصویب این قانون را دخالت در امور داخلی چین دانست و گفت که هدف از تصویب لایحه امنیت ملی هنگ کنگ، حفظ امنیت و سرعت بخشیدن به فرایند توسعه در چین است.

پنجشنبه گذشته مجمع خلق چین قطعنامه امنیت ملی هنگ کنگ را با هدف تقویت امنیت این منطقه به تصویب درآورد که طبق آن، کمیته کنگره خلق ملی مسئولیت تدوین لایحه ای در مورد امنیت هنگ کنگ را برعهده خواهد داشت. مقامات آمریکایی مدعی هستند که تصویب این قانون در چین باعث محدودیت آزادی و خودمختاری هنگ کنگ خواهد شد.

دولت چین اما می گوید که هدف این لایحه مقابله با براندازی، تروریسم و مقابله با مداخلات خارجی در امور هنگ کنگ است. دولت هنگ کنگ روز پنج شنبه اعلام نمود هر تحریمی یک شمشیر دو لبه است که نه تنها به منافع هنگ کنگ بلکه به اقتصاد آمریکا نیز ضربه بزرگی وارد خواهد نمود.

کشورهای غربی به رهبری آمریکا به دنبال اعمال فشار به چین برای کاهش تسلط این کشور بر هنگ کنگ هستند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 548

به "واکنش سوریه به دخالت های خارجی در امور چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سوریه به دخالت های خارجی در امور چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید