پنچری ترفند سارقان زورگیر اتوبان شهید کاظمی تهران

به گزارش تور فرانسه، رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری سارقانی خبر داد که با ترفند پنچر کردن لاستیک خودروها از صاحبان آنها زورگیری می کردند.

پنچری ترفند سارقان زورگیر اتوبان شهید کاظمی تهران

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران از فارس، سرهنگ جلیل موقوفه ای، رییس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری سارقان زورگیری خبر داد که با شیوه پنچری خودروها اقدام به سرقت می کردند.

سرهنگ موقوفه ای در تشریح خبر فوق گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت زورگیری در بزرگراه شهید کاظمی نیروهای ضربت سرکلانتری دهم و ماموران تیم عملیات کلانتری خانی آباد برای دستگیری این سارقان وارد عمل شدند.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت تسویه کرد: روش سارقان به این ترتیب بود که وقتی شهروندان از رمپ ورودی اتوبان داخل اتوبان شهید کاظمی می پیچیدند، ناگهان چرخ خودرویشان پنجر می شد؛ بعد از این اتفاق وقتی برای بررسی موضوع پیاده می شدند تا اقدامات مربوطه را انجام دهند فردی با وسیله ای شبیه اسلحه آنها را تهدید کرده و تلفن همراه، وجه نقد و اقلام با ارزش را گرفته و سپس آچار چرخ و لوازم مربوط به پنچرگیری را داخل یک گونی با خودوخود برده و سواربر یک خودرو از محل سرقت متواری می شدند.

به گفته سرهنگ موقوفه ای، طی یک ماه گذشته هفت فقره سرقت به این شکل (زورگیری) در طول اتوبان شهید کاظمی در ورودی های مختلف این اتوبان رخ داده است.

رییس پلیس پیشگیری پایتخت درباره نحوه دستگیری این سارقان اعلام کرد: گروه ضربت سرکلانتری دهم و 152 خانی آباد، دستگیری و شناسایی سارقی که به این روش اقدام به سرقت می کرد را در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: باتوجه به این موضوع که سارق قبل از وقوع سرقت در محل جرم حاضر شده و اقدام به انداختن شی جهت پنچر کردن خودرو می کرد، ماموران ساعت وقوع سرقت را استعلام کردند و تیم عملیات کلانتری 152 خانی آباد و تیم ضربت سرکلانتری دهم در ورودی ها و معابر ورودی بزرگراه شهید کاظمی کمین می کنند تا دریابند چه کسی اقدام به پنجر کردن خودروها می کند.

به گفته رییس پلیس پیشگیری پایتخت، بالاخره در ساعت هشت شب شنبه 8 آذرماه، یک دستگاه موتورسیکلت در محل حاضر می گردد که دو نفر بودند، ترک نشین از موتورسیکلت پیاده می گردد و چند شی نوک تیز مانند میلگردی که به همدیگر جوش داده باشند - که اصطلاحش میخ سه پری است - را داخل رمپ اتوبان شهید کاظمی می ریزد و دوباره به بالای پل بازمی گردد و در آنجا کمین می کند تا شهروندان خودروی شان در آن منطقه پنچر گردد و او اقدام به سرقت و زورگیری کند.

وی شرح داد:بلافاصله که ترک نشین موتور این عمل را انجام می دهد، تیم ضربت سرکلانتری دهم اقدام به انسداد دو طرف پلی که این موتورسیکلت روی آن قرار داشته،کرده و در واقع ورودی و خروجی پل را می بندند تا این متهمان پیروز به فرار نشوند.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری این دو نفر توسط تیم عملیات کلانتری خانی آباد و تیم ضربت سرکلانتری دهم خبر داد و گفت: هنگام دستگیری فرد مذکور حدودا ده عدد از میخ ها و دو شی، شبیه اسلحه اسباب بازی نیز در اختیار آنها قرار داشت.

وی گفت:این افراد بعد از دستگیری و انتقال به کلانتری به جرم ارتکابی خود اعتراف نکرده و می گویند این اقلامی که به همراه دارند ضایعات است و ما داخل رمپ نریخته ایم. در نتیجه وقتی این دو متهم به جرم ارتکابی اعتراف نمی کنند در کلانتری با چهار نفر از شکات تماس گرفته می گردد.

سرهنگ موقوفه ای شرح داد:درهمان ساعات پایانی شب شکات در کلانتری 152 خانی آباد حاضر شده و نسبت به شناسایی اقدام و اذعان می کنند فرد سارق زورگیر، همان فرد دستگیر شده بوده است. فرد دستگیر شده هم وقتی چاره ای جز اعتراف پیش روی خود نمی بیند، اعتراف می کند که به همراه دوستش این نقشه را کشیده و حدود یک ماهی است که به این شکل اقدام به سرقت کرده و در بزرگراه های جنوب شهر تهران، حدود 40فقره سرقت به این شکل انجام داده است.

سرهنگ موقوفه ای اظهارداشت: تیم عملیات کلانتری 152 با دریافت دستور قضایی به مخفیگاه این افراد رفته و تعداد 16 گوشی تلفن همراه، تعدادی لوازم پنچرگیری خودرو، کیف پول و تعدادی مدارک هویتی که مربوط به کیف های سرقت شده را کشف می کنند.

وی با بیان این مطلب که ارزش اموال کشف شده حدود 2 میلیارد ریال برآورد شده است، خاطر نشان کرد: با توجه به کشف اوراق هویتی افراد، حدود 15 نفر از شکات در حال حاضر شناسایی شدند.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت به شهروندان توصیه کرد: چنانچه به هر دلیلی خودروی شان دچار مشکل ناگهانی، مخصوصا پنچری شد اگر محل خلوتی است چند متری پیش روی داشته تا به محل امنی برسند که تاریک نبوده و تردد جریان داشته باشد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 دی 1399 بروزرسانی: 8 دی 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 853

به "پنچری ترفند سارقان زورگیر اتوبان شهید کاظمی تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنچری ترفند سارقان زورگیر اتوبان شهید کاظمی تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید