پیش بینی سریع آب و هوا با هوش مصنوعی

به گزارش تور فرانسه، گوگل هوش مصنوعی خود را برای پیش بینی آب و هوا ارتقاء بخشید تا بتواند با سرعت بیشتری تغییرات شرایط جوی را حدس بزند.

پیش بینی سریع آب و هوا با هوش مصنوعی

به گزارش تور فرانسه به نقل از نیواطلس، یکی از چالش های جدی سیستم های هوش مصنوعی پیش بینی دقیق آب و هوا با توجه به انبوه متغیرهایی است که باید در این زمینه مورد توجه قرار بگیرند. گوگل می گوید با ارتقای هوش مصنوعی دقت این نوع پیش بینی ها را افزایش داده است.

پیش بینی سریع تغییرات آب و هوایی در کوتاه مدت علیرغم پیشرفت های حاصل شده هنوز ممکن نیست. این نوع پیش بینی ها برای برخی صنایع مثل صنعت هواپیمایی بسیار ضروری است تا بتوانند شرایط آب و هوا را ظرف یک تا دو ساعت آینده پیش بینی کنند. اما هوش مصنوعی ارتقاء یافته گوگل می تواند این فرایند پیش بینی را تسریع کند تا بتوان حدس زد بارندگی در یک منطقه چه زمانی آغاز می شود و چه زمانی به انتها می رسد.

مایکروسافت و هوش مصنوعی برای پاورپوینت

اقداماتی از این دست علاوه بر خلبانان به کشاورزان نیز کمک می کند تا کیفیت کشاورزی خود را بهبود ببخشند. کمک به سازمان های درگیر در امور امدادی نیز از جمله دیگر مزایای استفاده از چنین سیستمی است.

گوگل برای ارتقای هوش مصنوعی سیستم پیش بینی آب و هوای خود از مدل سازی شبکه های عصبی مغز انسان بهره گرفته و با موفقیت تغییرات آب و هوایی منطقه ای به وسعت یک کیلومتر مربع را ظرف یک ساعت آینده پیش بینی کرده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 160

به "پیش بینی سریع آب و هوا با هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی سریع آب و هوا با هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید