کشورهای منطقه در حال مصادره میراث نوروز به نام خودند

به گزارش تور فرانسه، ایسنا/ براساس سخنان وزیر علوم، کشورهای منطقه در حال مصادره میراث نوروز به نام خودند.

کشورهای منطقه در حال مصادره میراث نوروز به نام خودند

نگذاریم ایران از نظر فرهنگی تکه تکه گردد

دکتر منصور غلامی با اشاره به اهمیت تقویت دیپلماسی فرهنگی در سطح منطقه ای و بین المللی اظهار کرد: این مهم موجب توسعه میراث غنی ملی در بین جوانان کشور خواهد شد، چرا که ظرفیتهای زیادی در ذیل فعالیت های یونسکو وجود دارد که حائز اهمیت است و باید به آنها پرداخته گردد و البته برون دادهای قابل توجهی هم تا به امروز ارائه شده که شایسته قدردانی است.

وی با بیان اینکه باید برای دور کردن جوانان کشور از مناقشات سیاسی و برای سوق دادن آنان به سمت و سوی صلح و ثبات در منطقه، نگاه ویژه ای داشته باشیم، اعلام کرد: یکی از مراکزی که می تواند برای این رسالت مهم، مفید و موثر باشد، کمیسیون ملی یونسکو است که می تواند با هماهنگی و هم افزایی، بیشترین بهره را از این حیث مشمول حوزه فرهنگی منطقه کند.

وزیر علوم همچنین با اشاره به اهمیت جهانی سازی میراث نوروز و با بیان اهمیت این موضوع، توضیح داد: کشورهای منطقه در حال مصادره کردن میراث نوروز به نام خود هستند و نباید اجازه دهیم جوانان کشورمان هویت ملی فرهنگی خود را از دست بدهند. در این راستا باید مراکز فرهنگی ورود پیدا نمایند و این مهم را به عنوان یک میراث فرهنگی ملی و با اهمیت پیش ببرند.

دکتر غلامی ادامه داد: اعتقاد دارم همیشه باید از نظر فرهنگی ایران اسلامی عظیم را احیا کنیم و نگذاریم تکه تکه گردد و این موضوع باید به عنوان یک وظیفه و ماموریت جدی باشد که حتماً برای توسعه منطقه ای آینده نیز مهم خواهد بود.

وزیر علوم اعلام کرد: موضوع جمهوری اسلامی ایران به شکل های مختلف در منطقه شناخته شده است، اگر در حوزه توسعه فرهنگ غنی کشورمان غفلت کنیم، ممکن است اقتدار نظام اسلامی در این حوزه دچار مشکل گردد.

دکتر غلامی همسویی دستگاه های اجرایی فرهنگی و نیز مجامع تاثیرگذار بین المللی را در این راستا مهم ارزیابی و اظهار کرد: باید از استهلاک و موازی کاری پرهیز گردد و با تجمیع توانمندی ها از ظرفیت های مختلف همچون رسانه ها به ویژه صدا و سیما در سطح برون مرزی برای معرفی و ارائه فعالیت ها بهره برد.

منبع: همگردی
انتشار: 14 آذر 1399 بروزرسانی: 14 آذر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 803

به "کشورهای منطقه در حال مصادره میراث نوروز به نام خودند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشورهای منطقه در حال مصادره میراث نوروز به نام خودند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید