کمبود 40 درصدی نیروی انسانی در سازمان جنگل ها

به گزارش تور فرانسه، تهران (پانا) - معاون برنامه ریزی سازمان جنگل ها گفت مهمترین سیاست سازمان این است که درآمدهایی که در حساب خزانه منابع طبیعی و آبخیزداری استان وارد می گردد در همان منطقه ها هزینه گردد.

کمبود 40 درصدی نیروی انسانی در سازمان جنگل ها

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری؛ عبدالرضا بازدار معاون برنامه ریزی و توسعه مدیریت و منابع سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از کمبود 40 درصدی نیروی انسانی در این سازمان اطلاع داد.

معاون برنامه ریزی و توسعه مدیریت و منابع سازمان جنگل ها گفت: کمبود منابع انسانی و اقتصادی یکی از دغدغه های سازمان جنگل هاست که تا به امروز با مشارکت مردم این خلاء پوشش داده شده است و مردم در حفاظت یاری می نمایند.

معاون برنامه ریزی و توسعه مدیریت و منابع سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور ادامه داد: با توجه به اینکه حدود 83 درصد از فضای کشور تحت مدیریت سازمان جنگل هاست، انتظار ما از دولت این است که نگاه مناسبی به این سازمان داشته باشد زیرا بخش حفاظت برای عملکرد بهتر نیازمند امکانات، تجهیزات و منابع انسانی است.

بازدار، تقویت منابع انسانی، امور استخدام ها و تبدیل شرایط نیروهای شرکتی در سازمان جنگل ها مصوب قانون بودجه 1400 را برنامه های مهم این سازمان برای سال پیش رو برشمرد و گفت: سرانه نیروی انسانی در سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور 14 هزار پست در بدنه این سازمان است که اکنون نزدیک به 40 درصد این پست ها خالی است که با بکارگیری منابع انسانی و تبدیل شرایط نیروهای شرکتی و قراردادی که در قانون آمده است این کمبود را تأمین خواهیم کرد.

او بدون اشاره به جزئیات اعتبار پیش بینی شده در لایحه بودجه 1401 دولت برای سازمان جنگل ها، گفت: این لایحه در مجلس درحال آنالیز است اما منابع مناسبی در این لایحه برای سازمان پیش بینی شده است و پس از تصویب قانون بودجه، جزئیات آن را اعلام خواهیم کرد.

جذب درآمدها برای عرصه های منابع طبیعی مهمترین برنامه سال 1401

معاون برنامه ریزی و توسعه مدیریت و منابع سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، جذب درآمدها را شاخص ترین برنامه این سازمان برای سال 1401 دانست و ابراز داشت: مهمترین سیاست سازمان برای سال پیش رو این است که درآمدهایی که در حساب خزانه منابع طبیعی و آبخیزداری استان وارد می گردد در همان منطقه ها هزینه گردد زیرا تا به امروز این درآمدها به طور کامل به خزانه ملی واریز می شد.

بازدار گفت: اکنون همه برنامه های توسعه کشور در بستر منابع طبیعی انجام می گردد و بی شک هر گونه توسعه در عرصه های منابع طبیعی با تخریب و هزینه هایی به محیط همراه است. از این رو رویکرد ما این است که درآمدهایی که از این فعالیت های عمرانی نظیر ساخت راه و جاده و … به دست می آید در همان استان و منطقه هزینه گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 اسفند 1400 بروزرسانی: 1 اسفند 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1496

به "کمبود 40 درصدی نیروی انسانی در سازمان جنگل ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود 40 درصدی نیروی انسانی در سازمان جنگل ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید