یاری 250 هزار فرانکی صلیب سرخ به هلال احمر برای خرید دستگاه اکسیژن

به گزارش تور فرانسه، دومین مرحله یاری اقتصادی کمیته بین المللی صلیب سرخ به مبلغ 250 هزار فرانک سوئیس به جمعیت هلال احمر ایران برای تهیه و تامین تجهیزات اکسیژن درمانی بیماران مبتلا به کووید-19 تخصیص می یابد.

یاری 250 هزار فرانکی صلیب سرخ به هلال احمر برای خرید دستگاه اکسیژن

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر به نقل از نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران، جمعیت هلال احمر ایران و نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در ایران در بیانیه ای مشترک اعلام کردند: مبلغ 250 هزار فرانک اهدایی کمیته بین المللی صلیب سرخ به یکی از برنامه های در حال اجرای جمعیت هلال احمر ایران برای تهیه تجهیزات خانگی اکسیژن بیماران مبتلا به کووید-19 تخصیص خواهد یافت تا امکان ادامه درمان در منزل برای این بیماران فراهم گردد؛ بنابراین گزارش این کار بطور نسبی از فشار بر بیمارستان ها و کارکنان بخش درمان که با موج مداوم و سنگین بستری بیماران مبتلا به کووید-19 روبرو اند، می کاهد. همچنین این حمایت، با موجب کاهش حضور بیماران به بیمارستان ها شده و امکان بستری بیماران جدید با شرایط وخیم را فراهم می نماید.

باربارا ریتزولی، رئیس نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران در مورد این یاری می گوید: کارکنان و داوطلبان جمعیت هلال احمر ایران از شروع شیوع این بیماری در فوریه سال گذشته در خط مقدم مبارزه با کووید-19 بوده اند. این یاری از طرف کمیته بین المللی صلیب سرخ حرکتی کوچک و متواضعانه برای تقدیر و حمایت از جمعیت هلال احمر ایران است و ما امیدواریم بتواند در کوشش های بشردوستانه ای جمعیت در یاری به بیماران مفید باشد.

در آوریل 2020 نیز کمیته بین المللی صلیب سرخ مبلغ 500 هزار فرانک سوئیس را برای تامین تجهیزات حفاظت شخصی برای بیماران خاص و همچنین اقلام غذایی برای اقشار آسیب پذیر به جمعیت هلال احمر ایران اهداء نموده بود.

منصوره باقری، معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر درباره همکاری مشترک با کمیته بین المللی صلیب سرخ می گوید: کمیته بین المللی صلیب سرخ شریک کاری ارزشمند جمعیت هلال احمر در ایران است و ما شراکت قوی و گسترده ای در زمینه های مختلف با این سازمان شکل داده ایم. ما از حمایت آن ها از مبارزه با بیماری کووید-19 در ایران تقدیر می کنیم و امیدواریم این همکاری ادامه داشته باشد.

در دو ماه گذشته، کمیته بین المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر ایران به عنوان شرکای نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر و به منظور واکنش به شیوع همه گیری کووید-19، در زمینه توزیع تجهیزات محافظت شخصی، مواد ضد عفونی کننده دست و بروشور های آموزشی درباره بیماری کووید-19 برای مهاجران افغانستانی در مرز دوغارون و استان سیستان و بلوچستان و همینطور برای مرزنشینان در 5 استان غربی کشور، همکاری های خود را گسترش داده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 848

به "یاری 250 هزار فرانکی صلیب سرخ به هلال احمر برای خرید دستگاه اکسیژن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یاری 250 هزار فرانکی صلیب سرخ به هلال احمر برای خرید دستگاه اکسیژن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید