کمیته ای که به برانکو رسید، انتخابی که ایرانی شد، آقای X را چه کسی سرمربی تیم ملی می نماید؟

به گزارش تور فرانسه، کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال درباره انتخاب سرمربی تیم ملی روی برانکو ایوانکوویچ اتفاق نظر داشته است، اما سرمربی تیم ملی بر خلاف این نظر انتخاب می گردد.

کمیته ای که به برانکو رسید، انتخابی که ایرانی شد، آقای X را چه کسی سرمربی تیم ملی می نماید؟

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، سرمربی تیم ملی ایرانی خواهد بود. این آخرین تصمیمی است که فدراسیون فوتبال گرفته و البته انتخاب را نیز نهایی نموده اند. فقط مانده اعلام نام سرمربی تیم ملی در جلسه هیئت رئیسه، دریافت مصوبه و اعلام رسمی آن که از شواهد پیداست امیر قلعه نویی به عنوان سرمربی معرفی خواهد شد.

اینکه انتخاب سرمربی تیم ملی از سوی چه کسی یا چه کمیته یا شورایی صورت می گیرد، جالب توجه است. مسئولیت انتخاب سرمربی برای تیم های ملی با کمیته فنی و توسعه است که گویا هیچ دخالتی در انتخاب سرمربی تیم ملی نداشته و ندارد. همان طور که روز گذشته خبرنگاران در گزارشی به ناکامی های ده گانه تیم های ملی پرداخت که در پی تصمیماتی بود که به دور از این کمیته گرفته شد. (لینک مطلب)

درباره انتخاب سرمربی برای تیم ملی در مدت اخیر صحبت های زیادی به میان آمده است. پس از فسخ یکطرفه قرارداد از سوی مارک ویلموتس، یکی از چالش های بزرگ فدراسیون انتخاب سرمربی تیم ملی بود. چالشی که از زمان مهدی تاج شروع شده بود و حالا با وجود گذشت یک ماه از استعفای او هنوز به نتیجه نرسیده است. با این حال کمیته فنی و توسعه در زمان ریاست مهدی تاج جلسه ای را برای انتخاب سرمربی تیم ملی برگزار کرد که اتفاقاً این جلسه با خروجی نیز همراه بود. امیرمهدی علوی، سخنگوی فدراسیون فوتبال هم در آخرین اعلام موضع فدراسیون اشاره ای به برگزاری این جلسه در هفته اول آذرماه داشت که گفت برنامه ریزی برای انتخاب سرمربی تیم ملی براساس گزارش جلسه کمیته فنی بوده است.

البته طبق اطلاعات کسب شده، تصمیم اتخاذ شده از سوی فدراسیون فوتبال، فاصله ای دور با تصمیمی دارد که در جلسه کمیته فنی گرفته شده و گزارشی که این کمیته ارائه نموده است. در جلسه کمیته فنی که برای انتخاب سرمربی تیم ملی برگزار شده است، گزینه هایی برای سرمربیگری تیم ملی مطرح می گردد و حتی از مربیان ایرانی نیز نام برده می گردد که اتفاقاً امیر قلعه نویی و علی دایی هم بین گزینه ها قرار داشتند، اما نظر مثبتی روی انتخاب سرمربی ایرانی برای تیم ملی در مقطع کنونی وجود نداشته است.

کمیته فنی در جلسه ای که داشته، چالش ها برای انتخاب سرمربی ایرانی برای تیم ملی را آنالیز نموده و در نهایت به این نتیجه رسیده است که باید در شرایط کنونی سرمربی خارجی که شناخت کافی از فوتبال ایران داشته باشد، برای تیم ملی انتخاب گردد. از همین رو همه نفرات روی برانکو ایوانکوویچ اتفاق نظر داشتند که در مذاکرات بین این مربی و فدراسیون فوتبال، پیشنهاد عجیب 200 هزار دلاری فدراسیون فوتبال برای دریافت پاسخ منفی از برانکو مطرح می گردد که همین اتفاق نیز رخ می دهد. (لینک مطلب)

با این حال پس از پاسخ منفی برانکو به پیشنهاد فدراسیون فوتبال، هیچ نظری از کمیته فنی برای انتخاب سرمربی تیم ملی دریافت نشده است. این در حالی بوده که کمیته فنی مخالفت خود را برای انتخاب سرمربی تیم ملی اعلام نموده و حتی چالش های این مسئله را هم مطرح نموده است. با این حال هرچند امیدواریم با سرمربی ایرانی تیم ملی نتیجه بگیرد و راهی جام جهانی 2022 قطر گردد، اما در صورت رخ دادن اتفاقی دیگر و چالش هایی که کمیته فنی مطرح نموده، چه کسی جوابگوی انتخاب سرمربی تیم ملی خواهد بود؟

در حال حاضر کمتر از دو ماه به انتخابات فدراسیون فوتبال باقی مانده است و تعیین نیست پس از تغییرات احتمالی در فدراسیون فوتبال، چه کسی مسئولیت انتخاب سرمربی تیم ملی را به عهده می گیرد. مسئله ای که کاش فدراسیون فوتبال به صورت شفاف درباره آن اعلام نظر نموده و بگوید که تصمیم گیرنده برای انتخاب سرمربی تیم ملی که نام او هم هنوز به صورت رسمی اعلام نشده، چه کسی است. به نظر می رسد فدراسیون می خواهد با اعلام رسمی نام سرمربی تیم ملی، کمیته فنی، اهالی فوتبال، رسانه ها و افراد مرتبط را در عمل اجرا شده قرار دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 276

به "کمیته ای که به برانکو رسید، انتخابی که ایرانی شد، آقای X را چه کسی سرمربی تیم ملی می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیته ای که به برانکو رسید، انتخابی که ایرانی شد، آقای X را چه کسی سرمربی تیم ملی می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید