کنسرسیوم پنج دانشگاه برتر صنعتی کشور تاسیس شد

به گزارش تور فرانسه، معاونت امور بین الملل دانشگاه صنعتی امیرکبیر از تاسیس کنسرسیوم پنج دانشگاه برتر صنعتی کشور موسوم به UT5 خبر داد.

کنسرسیوم پنج دانشگاه برتر صنعتی کشور تاسیس شد

به گزارش گروه فناوری تور فرانسه، به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دانشگاه های اثرگذار صنعتی کشور شامل دانشگاه های صنعتی اصفهان، صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، صنعتی شریف و علم و صنعت ایران به منظور هم افزایی و گسترش همکاری های هدفمند به ویژه در سطح بین المللی مبتکر تاسیس گروه پنج دانشگاه صنعتی کشور با نام اختصاری UT5 شدند.

سند این همکاری پس از برگزاری پنج جلسه میان معاونان بین الملل دانشگاه ها با روسای هر دانشگاه و دریافت نظرات ایشان و سپس تصویب پیش نویس تهیه شده در هیات رییسه دانشگاه های عضو، نهایتاَ در تاریخ 9 آذرماه 98 به امضای روسای این دانشگاه ها رسید و این گروه رسماَ فعالیت خود را آغاز نمود.

در بخش چشم انداز و اهداف راهبردی در سند همکاری امضا شده، آمده است: دانشگاه های عضو گروه UT5 به عنوان شرکای راهبردی در حوزه مهندسی، اهداف مختلفی در زمینه تبیین طرح های تحقیقاتی و فناوری های مشترک بین المللی، اجرای دوره های دکترا و پسادکترای مشترک و همکاری در خصوص انتشار کتاب های و مقالات علمی در سطح بین المللی، برگزاری همایش ها و کارگاه های علمی بین المللی براساس اولویت های تحقیقاتی و فناوری دانشگاه های عضو از طریق تشکیل گروه های پیشتاز در هر مورد و بهره گیری از ظرفیت های آموزشی و پژوهشی یکدیگر در انجام پروژه ها و طرح های علمی بزرگ تر در سطح ملی و بین المللی، ارتقا جایگاه دانشگاه های عضو در رتبه بندی های بین المللی به صورت پایدار، استفاده از امکانات رفاهی یکدیگر برای میزبانی از هیات های خارجی، تبادل دانشجوی مهمان بین المللی بین دانشگاه های عضو را دنبال می کنند.

این گروه در سیاست گذاری ها و تصمیم سازی های کلان ملی در حوزه های مهندسی و توسعه فناوری، با هم افزایی توانمندی ها و ظرفیت سازی تخصصی در دانشگاه های عضو در توسعه پایدار کشورمان بیش از پیش تاثیرگذار خواهد بود. این گروه همچنین در سطح ملی سعی دارد در راستای اسناد بالادستی حوزه علم و فناوری نظیر نقشه جامع علمی کشور و سند توسعه علم و فناوری و طرح های کلان در حوزه آموزش عالی نظیر طرح ساماندهی آموزش عالی کشور نقش موثری ایفا نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 48

به "کنسرسیوم پنج دانشگاه برتر صنعتی کشور تاسیس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنسرسیوم پنج دانشگاه برتر صنعتی کشور تاسیس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید