ادعای نانسی پلوسی درباره ایران

به گزارش تور فرانسه، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا عملیات هوایی پنتاگون در منطقه مرزی عراق - سوریه را واکنشی هدفمند و مناسب به یک تهدید جدی و خاص توصیف کرد.

ادعای نانسی پلوسی درباره ایران

به گزارش ایسنا، بیانیه نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا پس از حملات هوایی ایالات متحده علیه تاسیساتی در منطقه مرزی عراق - سوریه منتشر شد که به ظن آن ها مورد استفاده گروه های شبه نظامی تحت حمایت ایران قرار داشت.

در بیانیه پلوسی آمده است: حملات هوایی که وزارت دفاع آمریکا علیه تاسیسات عملیاتی و انبار تسلیحات در منطقه مرزی عراق - سوریه انجام داد، به نظر می رسد یک واکنش هدفمند و مناسب به یک تهدید جدی و خاص بود.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا گفت: حفاظت از قهرمانان نظامی که از آزادی های ما دفاع می نمایند، یک اولویت مقدس است. شبه نظامیان تحت حمایت ایران از این امکانات برای حملات تهدیدنماینده علیه نیرو های آمریکایی و بعلاوه متحدانمان استفاده می کردند.

پلوسی گفت: طبق قانون اختیارات جنگی، کنگره مشتاق به دریافت و آنالیز اطلاعیه رسمی درباره این عملیات و بعلاوه دریافت جزئیات بیشتر از دولت است.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در بیانیه ای اعلام نمود، نیرو های هوایی این کشور به دستور جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا مواضع حشد شعبی را در دو نقطه یکی در خاک سوریه و دیگری در خاک عراق بمباران نموده است.

منبع: فرارو
انتشار: 26 تیر 1400 بروزرسانی: 26 تیر 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1241

به "ادعای نانسی پلوسی درباره ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای نانسی پلوسی درباره ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید