استفاده از ظرفیت های جشنواره ملی چاپ برای تقویت بخش فرهنگی چاپ

به گزارش تور فرانسه، به گزارش خبرنگاران، به نقل از ستاد خبری بیستمین جشنواره چاپ، مهرزاد دانش در این جلسه با اشاره به تغییرات ایجاد شده در این دوره از جشنواره گفت: بیستمین جشنواره چاپ در حالی کار خود را آغاز می نماید که تغییراتی را در بخش مسابقه محصولات چاپی رقم زده است و علاوه بر شاخص های فنی و صنعتی، شاخص های فرهنگی درحوزه زبان و زیبایی شناسی هنر هم مورد توجه قرار می گیرد. البته در بخش تقدیر از اهالی صنف چاپ هم شاهد افزوده شدن بعضی جنبه ها خواهیم بود.

استفاده از ظرفیت های جشنواره ملی چاپ برای تقویت بخش فرهنگی چاپ

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ اختصاصی کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

وی ادامه داد: چاپ عرصه ای تک سویه نیست و ابعاد مختلف رسانه ای، هنری، تجاری و صنعتی دارد. یک محصول بسته بندی چاپی در آن واحد هم کارکرد فنی دارد که وظیفه آن نگهداری از محتوای داخل خود است و هم جنبه زیبایی شناسی و هنری دارد. نوشته های چاپ شده بر روی محصولات نیز حامل نمودهای فرهنگی است.

دانش با اشاره به تغییرات صورت گرفته در بیستمین دوره جشنواره ملی چاپ و شرح درباره بخش های مختلف جشنواره گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که متولی برگزاری این جشنواره است بعد از دو دهه تصمیماتی برای فرهنگی تر شدن این جشنواره اتخاذ نموده است و سال جاری در چهار بخش مباحث فنی، پاسداشت زبان فارسی، موضوعات هنری و محتوایی برگزار می گردد.

در ادامه این مراسم محمدحسین شهامت پور، دبیرعلمی جشنواره با اشاره به سابقه هیات داوران در حوزه چاپ، نشان تجاری و بسته بندی گفت: یکی از تاکیدهای جشنواره می تواند بر استفاده از ظرفیت های موجود دستگاه های چاپی در کشور باشد. باید دانش استفاده از دستگاه های چاپی را داشته باشیم و این نگاه دانش بنیان را نهادینه کنیم. در بخش طراحی و محتوای بسته های چاپی نیز تولیدکنندگان باید عملکرد خوبی داشته باشند تا بر دیگر بخش های چاپی غلبه کند.

وی همچنین مطرح کرد: اکنون این فرصت در جشنواره ایجاد شده تا بخش محتوایی بهتر دیده گردد باید از ظرفیت های جشنواره برای تقویت بخش فرهنگی چاپ استفاده کنیم.

در ادامه این نشست نیز داوران جشنواره به گفت وگو درباره برگزاری جشنواره پرداختند. همچنین در انتها مراسم احکام صادرشده از سوی رئیس جشنواره به داوران تقدیم شد.

در این نشست، اعضاء هیات داوران بیستمین جشنواره ملی چاپ شاهین آریان فر، هومن اخوین، اسماعیل امینی، حسین داریان، علی شفیعی، رامین لاهیجی، مسعود نجات، فرشاد هوشیار و حسین یاراحمدی حضور داشتند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 872

به "استفاده از ظرفیت های جشنواره ملی چاپ برای تقویت بخش فرهنگی چاپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از ظرفیت های جشنواره ملی چاپ برای تقویت بخش فرهنگی چاپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید