بالا آمدن ستون های فاز 2 نیروگاه اتمی بوشهر و آغاز تسطیح فاز 3 ، رسوب علم و تکنولوژی را بهینه سازی کنیم

به گزارش تور فرانسه، بیگی نژاد عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس گفت: قرارداد فاز دوم و سوم ساخت نیروگاه بوشهر با روس ها با مدت 10 ساله و 8 ساله منعقد شده است؛ ستون های فاز دوم این نیروگاه در حال بالا آمدن است و کار های تسطیح فاز 3 هم آغاز شده است.

بالا آمدن ستون های فاز 2 نیروگاه اتمی بوشهر و آغاز تسطیح فاز 3 ، رسوب علم و تکنولوژی را بهینه سازی کنیم

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، هادی بیگی نژاد عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درباره سفر اعضای کمیسیون انرژی به بوشهر به منظور بازدید از نیروگاه اتمی این شهر گفت: هزار مگاوات برق تولیدی از 58 هزار مگاوات برق تولید شده در کشورمان توسط نیروگاه اتمی بوشهر صورت می گیرد که این برق به صورت متناوب بوده و فقط برای مدت کوتاهی به منظور اورهال تعطیل می شود که این تعطیلی در پیک ایام تابستان و زمستان نیست.

وی افزود: فاز دوم و سوم ساخت نیروگاه بوشهر طی یک قرارداد 10 ساله و 8 ساله با روس ها بسته شده است که فاز دوم آن در حال بالا آمدن ستون های این نیروگاه است و کار های تسطیح فاز 3 این نیروگاه هم آغاز شده است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس گفت: ما به شدت نیازمند تنوع سازی در تولید برق هستیم و به همین دلیل باید اعتبارات لازم برای این موضوع تخصیص یابد.

بیگی نژاد گفت: مجلس و دولت باید برای تسریع در ساخت فاز های 2 و 3 نیروگاه اتمی بوشهر اقدامات لازم را انجام دهند و بکوشیم نیاز های فعلی یک را هم برطرف کنیم.

کننده ملایر در مجلس با تأکید بر بهینه سازی لازم در نیروگاه اتمی بوشهر، شرح داد: باید آب شیرین از نیروگاه اتمی بوشهر استصال شده و مردم منطقه از این آب شرب استفاده کنند. ضمن اینکه افزایش توانمندی علمی با جذب دانشجو در این نیروگاه و دانشمند کردن آنان و توسعه گستره علم اتم از دیگر موضوعاتی است که باید به آن توجه کنیم به همین دلیل بایستی این موارد در چشم انداز نیروگاه اتمی بوشهر به خوبی دیده شود.

وی افزود: باید تمامی اقدامات اجرا شده در نیروگاه اتمی بوشهر منجر به رسوب علم و تکنولوژی به همین دلیل باید دانشجویان ایرانی در کنار دانشمندان روسی فعال در این نیروگاه بر علم خود بیفزایند تا تبدیل به دانشمند شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 اسفند 1399 بروزرسانی: 5 اسفند 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 958

به "بالا آمدن ستون های فاز 2 نیروگاه اتمی بوشهر و آغاز تسطیح فاز 3 ، رسوب علم و تکنولوژی را بهینه سازی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بالا آمدن ستون های فاز 2 نیروگاه اتمی بوشهر و آغاز تسطیح فاز 3 ، رسوب علم و تکنولوژی را بهینه سازی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید