فراوری اولین واکسن ایرانی آبزیان، نجات قزل آلا از انواع بیماری

به گزارش تور فرانسه، دکتر مریم ابراهیمی تاج آبادی مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان فعال در حوزه زیست فناوری به خبرنگاران گفت: آبزی پروری یک صنعت کمپلکس، با رشد سریع و سود بالا است که به عنوان سالم ترین و با کیفیت ترین منبع پروتئین حیوانی در جهان محسوب می گردد.

فراوری اولین واکسن ایرانی آبزیان، نجات قزل آلا از انواع بیماری

وی با تاکید بر اینکه بیماری ها از مهمترین چالشهای پیش روی صنعت آبزی پروری محسوب می گردد، گفت: بنابراین این صنعت باید مرتب دنبال روش هایی برای بهبود سلامت گونه های پرورشی، بهبود روش های پیشگیری از بروز بیماری های خسارت زا و خسارت ناشی از بروز بیماری ها سالانه دهها میلیارد دلار باشد.

وی تاکید نمود: روش های پیشگیری از ابتلاء به بیماری های باکتریایی و ویروسی آبزیان شامل استفاده از واکسن ها و پربیوتیک ها و مشتقات آن ها از مواردی هستند که می تواند چالش های این حوزه را برطرف کند.

مدیر عامل یک شتابدهنده تخصصی حوزه زیست فناوری افزود: واکسیناسیون نقش بسیار مهمی در افزایش مقاومت ماهی، بهبود ضریب تبدیل غذایی ایفا می نماید و یکی از مناسب ترین روش ها برای ایجاد مصونیت در برابر بیماری، استفاده از روش واکسیناسیون است.

وی افزود: استفاده از واکسن سبب کاهش تلفات ماهی ها با ضریب تأثیر بالای 75 درصد می شوند از این رو در این شرکت در صدد برآمدیم تا با دانش بومی واکسن آنتی یرسین را به عنوان اولین واکسن آبزیان با مجوزهای لازم به فراوری برسانیم.

وی ادامه داد: استفاده از انواع آنتی بیوتیک ها به عنوان تنها روش درمانی برای ماهی های مبتلا به بیماری های باکتریایی در کشور دارای معایب و مشکلاتی است.

وی تاکید نمود: این واکسن برای پیشگیری از بیماری های یرسینیوزیس، استرپتوکوکوزیس، لاکتوکوکوزیس و وی اچ اس که در مزارع قزل آلای کشور بسیار شایع است کاربرد دارد. همچنین در گونه های مختلفی از جمله ماهیان خاویاری، سی باس، شانک، هامور وکپور ماهیان نیز می تواند استفاده گردد.

وی در مورد عامل این بیماری در آبزیان گفت: عامل مولد بیماری یرسینیاراکری اجرام گرم منفی، میله ای با انتهای گرد، فاقد هاگ، اکسیداز منفی و کاتالاز مثبت و متحرک بوده و در 37 درجه سیلسیوس رشد می نماید ولی قدرت تحرک خود را از دست می دهد.

به گفته تاج ابادی، این بیماری اولین بار در سال 1950 میلادی بصورت یک عفونت سیستماتیک در ماهی قزال آلای رنگین کمان در آمریکا تشخیص داده شد. این بیماری در هر دو محیط های آب شیرین و شور و در تمام رده های سنی از ماهیان اتفاق می افتد.

وی با بیان اینکه ماهی قزل آلا بخصوص در آب شیرین یکی از حساس ترین گونه ها برای ابتلاء به این بیماری است، گفت: تلفات ناشی از بیماری باکتریایی یرسینیوزیس در صنعت تکثیر و پرورش قزل آلای رنگین کمان کشور حدود 35 تا 40 درصد بوده که خسارات زیادی ایجاد نموده است.

مدیر عامل شرکت با تاکید بر اینکه استفاده از واکسیناسیون احتیاج به فرهنگ سازی و ارائه برنامه ریزی ترویجی دارد عنوان نمود: لذا در سال اول 25 درصد بازار کل (در صورتی که هر پرورش دهنده از واکسن استفاده کند) هدف قرار می گیرد که در طی سه سال این میزان به 50 درصد می رسد.

وی با بیان اینکه این میزان توسط شرکت ما تأمین شده و بر اساس کشش بازار، برنامه توسعه دیده شده است.

مدیر شتابدهنده تخصصی حوزه زیست فناوری در مورد مزایا و ویژگی های این واکسن گفت: امروزه یکی از مناسب ترین روش ها برای ایجاد مصونیت و پیشگیری در برابر انواع بیماری آبزیان، استفاده از روش واکسیناسیون است که به علت مزایای فراوان آن، مورد توجه و استقبال قرار گرفته است از این رو استفاده از واکسن، سبب افزایش رشد آبزیان، کاهش تلفات ماهی های مصرفی، بهبود ضریب تبدیل غذایی، کاهش ضایعات، پیشگیری و نهایتاً (به شرط استفاده صحیح از آن) سبب به حداقل رساندن ضررهای اقتصادی در صنعت آبزی پروری می گردد.

تاج آبادی اظهار کرد: این واکسن بر اساس سویه های بومی بیماری زا فراوری شده که در حال حاضر در مزارع ایجاد بیماری نموده اند در نتیجه ایمنی زایی اختصاصی بسیار بالایی ایجاد می نماید که بسیار بالاتر از نمونه های مشابه است.

وی در مورد امکان صادرات این واکسن گفت: کشور ترکیه به عنوان دومین فراوری کننده ماهیان سرد آبی در منطقه با توجه به نزدیکی جغرافیایی و تشابه گونه های بیماری زا قابلیت صادرات بالقوه ای برای ما دارد از این رو می توانیم این کشور را اولین مقصد صادراتی خود قرار دهیم.

مدیر شتابدهنده تخصصی حوزه زیست فناوری تاکید نمود: استفاده از واکسن های خارجی به دلیل هزینه بسیار بالا و کارایی پایین تر خیلی مورد استقبال قرار نگرفته است. اما استفاده از این محصول میزان استفاده از آنتی بیوتیک ها را به شدت کاهش می دهد و علاوه بر صرفه جویی 5 میلیون دلاری نقش به سزایی در بالا بردن سهم سلامت غذایی دارد.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر مجوزهای واکسن اخذ شده گفت: تمامی مجوزهای لازم برای فراوری واکسن آنتی یرسین از سازمان غذا دارو از جمله پروانه ساخت اخذ شده است.

تاج آبادی افزود: این واکسن در مرحله اول فراوری و به بازار ارائه شده و بازخورد بسیار خوبی نیز داشته است. در حال حاضر با توجه به زمان استفاده از این واکسن که در اردیبهشت ماه است محصول قابل توزیع است.

به گزارش خبرنگاران، این طرح از سوی ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری مورد حمایت قرار گرفته و به فراوری رسیده و قرار است به فراوری انبوه برسد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1101

به "فراوری اولین واکسن ایرانی آبزیان، نجات قزل آلا از انواع بیماری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری اولین واکسن ایرانی آبزیان، نجات قزل آلا از انواع بیماری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید