داروهای بیماران کرونا در داروخانه های منتخب موجود است

به گزارش تور فرانسه، معاون درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران با اشاره به اینکه هنوز در قله پیک چهارم قرار داریم گفت:در حال حاضر 8 هزار و 500 تخت از 10 هزار تختی که در استان تهران به بیماران کرونایی اختصاص یافته مورد استفاده بیماران بستری قرار گرفته است.

داروهای بیماران کرونا در داروخانه های منتخب موجود است

به گزارش خبرنگاران، توکلی معاون درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران در تبادل نظر با برنامه تهران ما سلامت رادیو تهران درباره هزینه های درمان بیماران کرونایی در بیمارستان های دولتی گفت: تمامی بیمه های پایه شامل بیمه سلامت، تامین اجتماعی و نیروهای مسلح مورد قبول است و بیمار در بخش بستری فرانشیز 10 درصد را با تعرفه دولتی پرداخت می نماید. کلیه خدمات، تحت پوشش بیمه است و بیشترین هزینه مربوط به داروهای مورد احتیاج بیماران کرونایی است که آن هم تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران با ذکر این نکته که فروش داروهای سهمیه پزشکان در بازار آزاد تخلف است گفت: هفته گذشته راه اندازی کلینیک های ویژه بیماران سرپایی به بیمارستان ها ابلاغ شد. داروهای بیماران کرونایی در داروخانه های منتخب شهر موجود است. رمدسیویر، داروی اصلی برای درمان بیماران کرونایی است و با تجویز پزشک مورد استفاده قرار می گیرد.

وی اضافه نمود: نگرانی ما از بابت نبود این دارو بود که جلسه ای برای تامین آن تشکیل شد. وقتی در بازار کمبود دارو نباشد مسئله ای هم نخواهیم داشت. اگرچه به دلیل مصرف زیاد دارو و کمبود آن هشدارهایی از طرف بیمارستان ها داشتیم که در راستای تشکیل جلسه ستاد کرونا با شرکت های داروسازی و سازمان غذا و دارو در فراوری و پخش آن هماهنگی لازم انجام شد.

معاون درمان ستاد کرونای استان تهران توضیح داد: بحث پرستار خصوصی در بیمارستان ها و خروج دارو از سیستم و راهنمایی آن به بازار آزاد تخلف است. هموطنان با سامانه 190 که مربوط به شکایات وزارت بهداشت است تماس بگیرند و تخلفات را گزارش دهند. با افراد سودجو حتما برخورد خواهد شد. اگرچه تا به امروز گزارش مستقیمی نداشته ایم.

توکلی در واکنش به هزینه های بالای درمان در بیمارستان های دانشگاهی و هزینه پرستار همراه گفت: هزینه درمان افرادی که از بیمه پایه استفاده نمی نمایند بالاتر از افرادی است که بیمه پایه دارند. ضمن اینکه هزینه بیمارانی که در بخش مراقبت های ویژه بستری می شوند متفاوت و بسیار بالاتر از بخش بستری است چون تجهیزات خاصی برای بیمار استفاده می گردد و این هزینه در مورد هردو گروه بیمارستان های دولتی و خصوصی مصداق دارد. به این خدمات در اصطلاح هتلینگ می گویند. تعرفه هر تخت و اتاق متفاوت است و بیشترین تعرفه به تخت های ایزوله اختصاص دارد. ولی هرگونه شکایت بابت هزینه باید به 190 گزارش گردد تا به احصاء دریافتی رسیدگی گردد.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران با اشاره به ابلاغ تعرفه های 1400 اعلام کرد: تعرفه های سال 1400 نسبت به سال 99 حدود 25 درصد افزایش داشته است. اگرچه نسبت به افزایش تورم در کشور کمتر است.

وی در مورد تشخیص ویروس های جهش یافته توسط کیت های کرونا توضیح داد: دو موضوع در مورد کرونای جهش یافته وجود دارد. وجود ویروس های جهش یافته هندی، برزیلی و ... یک مفهوم دارد. وقتی سرعت انتشار ویروس و به تبع آن سرعت آن افزایش می یابد جهش هم اتفاق می افتد . این جهش می تواند حتی مربوط به کشور خود ما هم باشد. بنابراین جهش در مورد ویروس امری طبیعی است و می تواند مثبت یا منفی باشد. به طور مثال ویروس جهش یافته انگلیسی در شدت سرایت بالا بود و از جهت کشندگی پایینتر از ویروس کرونای کلاسیک بود. بنابراین کیت های تشخیصی و حتی واکسن بر روی تمامی انواع ویروس های کرونا موثر هستند.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونای استان تهران، شرایط تخت های مورد احتیاج بیماران کرونایی را مناسب خواند و با اشاره به ایجاد سامانه تلفنی 6070 برای رزرو تلفنی تخت گفت: هر شخصی در استان تهران که با توصیه پزشک متخصص احتیاج به تخت دارد می تواند با این سامانه تماس بگیرد و بر اساس آن منطقه زندگی نزدیکترین بیمارستان به آنها معرفی می گردد. نام بیمار به بیمارستان داده می گردد و بیمار در بیمارستان مذکور جایابی می گردد.

توکلی اضافه نمود: ظرفیت ما در استان تهران حدود 10 هزار تخت برای بیماران کرونایی است و در حال حاضر 8 هزار و 500 تخت مورد استفاده بیماران بستری قرار گرفته است. ضمن اینکه هنوز در قله پیک چهارم کرونا قرار داریم و از تعداد بیماران کم نشده است.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1131

به "داروهای بیماران کرونا در داروخانه های منتخب موجود است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داروهای بیماران کرونا در داروخانه های منتخب موجود است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید