دستگیری 100 نفر از معرضان به قرنطینه در آلمان و اتریش

به گزارش تور فرانسه، صد ها نفر از معترضان به قوانین سرسختانه قرنطینه مربوط به کرونا با تجمع در مرکز برلین و وین خواهان لغو این محدودیت ها شدند و پلیس آلمان نیز بیش از یکصد نفر از معترضان را دستگیر کرد.

دستگیری 100 نفر از معرضان به قرنطینه در آلمان و اتریش

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، صد ها نفر از مردم آلمان در اعتراض به تشدید قوانین مربوط به قرنطینه به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا ویروس در مرکز برلین تظاهرات کردند.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، پلیس ضدشورش آلمان که ماسک بر صورت های خود پوشانده بودند روز گذشته (شنبه) با ده ها معترض این کشور که در مرکز برلین با تجمع خواهان لغو قوانین قرنطینه مربوط به کروناویروس شده بودند، درگیر شدند.

طبق این گزارش، معترضان فریاد می زدند: من می خواهم به زندگی بازگردم و پلاکارد هایی را به دست گرفته بودند که بر روی آن ها شعار هایی همچون از حقوق قانونی محافظت کنید و آزادی همه چیز نیست، اما بدون آزادی، هیچ چیز امکانپذیر نیست نوشته شده بود.

پلیس آلمان در صفحه رسمی توییتر خود بیان کرد که بیش از یکصد نفر از معترضان را دستگیر نموده اند.

گزارش ها حاکی از آن است که بعضی از معترضان کوشش می کردند تا همچنان فاصله اجتماعی را از یکدیگر رعایت نمایند و بر روی زمین نشسته بودند و ماسک بر صورت های خود داشتند، اما باقی معترضان در کنار یکدیگر و بدون رعایت قوانین فاصله گذاری اجتماعی قرار گرفته بودند.

آلمان همچون چندین کشور دیگر در سراسر دنیا، محدودیت های شدیدی را برای فعالیت های عمومی به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا وضع نموده است و در 17 ماه مارس (27 اسفند 98) اعلام قرنطینه کرد.

اوایل ماه جاری میلادی، دادگاه قانون اساسی آلمان حکم کرد که در صورت رعایت فاصله گذاری اجتماعی، افراد اجازه برگزاری تظاهرات اعتراضی را دارند.

تظاهرات در مرکز برلین در حالی برگزار شده است که آلمان در رده پنجم کشور های دنیا با بیشترین آمار مبتلایان به کروناویروس را دارد.

طبق جدیدترین آمار و ارقام پایگاه اطلاع رسانی worldometers، تا روز گذشته (یکشنبه) دستکم دو میلیون و 921 هزار و 439 نفر از مردم سراسر دنیا به ویروس کرونا مبتلا شده اند و 203 هزار و 289 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

آلمان با 156 هزار و 513 مورد ابتلا و پنج هزار و 877 مورد فوتی بعد از آمریکا، اسپانیا، ایتالیا و فرانسه، بیشترین آمار مبتلایان به کووید-19 را در دنیا به خود اختصاص داده است.

به دنبال کاهش آمار و ارقام مبتلایان به کرونا در آلمان، دولت این کشور اجازه داده است تا فروشگاه های کوچک تر و همچنین نمایشگاه های فروش خودرو و دوچرخه و کتاب فروشی ها از روز دوشنبه هفته جاری، آغاز به بازگشایی نمایند، اما قوانین فاصله گذاری اجتماعی تا سوم ماه می (14 اردیبهشت ماه) همچنان پابرجاست.

بنا بر گزارش های رسانه های غربی، تظاهرات مشابهی در پایتخت اتریش در اعتراض به محدودیت های قرنطینه مرتبط با شیوع کرونا برگزار شده است و آنطور که رسانه ها گزارش کردند حدود 200 نفر از معترضان به قوانین قرنطینه در وین تظاهرات برپا کردند و خواهان لغو این قوانین شدند.

بنا به گزارش پایگاه اطلاع رسانی worldometers، تا روز گذشته (شنبه)، ابتلای دستکم 15 هزار و 148 نفر به کروناویروس در اتریش مورد تأیید قرار گرفته است و 536 نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، جمعی حدود 200 نفر روز آدینه هفته گذشته با تجمع در پایتخت اتریش، خواهان لغو محدودیت هایی شدند که بیش از یک ماه است در این کشور به منظور جلوگیری از شیوع کرونا وضع شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 436

به "دستگیری 100 نفر از معرضان به قرنطینه در آلمان و اتریش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری 100 نفر از معرضان به قرنطینه در آلمان و اتریش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید