رشد 1.2 برابری ارائه خدمات به مادران باردار

به گزارش تور فرانسه، تهران (پانا) - معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت بسیاری از اقدامات حوزه بهداشت این روزها دیده نمی گردد زیرا تحت تاثیر کرونا قرار گرفته است و این اقدامات زیرِ پوست کرونا در حال اجرا است.

رشد 1.2 برابری ارائه خدمات به مادران باردار

به گزارش وبدا، علیرضا رئیسی در ملاقات با رییس و جمعی از مدیران سازمان بیمه سلامت در محل دفتر معاونت بهداشت اعلام کرد: اگر می بینید صحبتی از مالاریا، سل، ایدز، تب مالت و سایر مسائل حوزه بهداشت نمی گردد به خاطر این است که تحت کنترل هستند.

وی اضافه نمود: در بحث مراقبت ها با وجود کرونا، ایران یکی از کشورهای با افتخار است و توانسته خدمات عقب افتاده را جبران نموده یا به حداقل برساند.

رئیسی ادامه داد: در برخی بخش ها حتی شاهد رشد خدمات هستیم، به طوری که میزان خدمات به مادران باردار در زمان کرونا به 1.2 برابر پیش از کرونا رسیده است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: بهداشت هنوز مطالباتی از بخش های مختلف دارد و تنها از سازمان بیمه سلامت است که مطالبه نداریم و این جای تقدیر دارد.

دکتر رئیسی اضافه نمود: یکی از اهداف و برنامه های اصلی بهداشت در چهار سال اخیر تقویت نظام شبکه بود که توانستیم شبکه را منسجم تر کنیم.

وی توضیح داد: بر اساس سامانه هایی که در شبکه داریم تقریبا همه خدمات به روز هستند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به این که روستاها مرزبانان سلامت کشورند، یادآور شد: اگر سطح یک و مراکز پیشگیری در روستاها و شهرها نبودند در پیک های کرونا بیمارستان ها به هیچ وجه قادر به پاسخگویی مراجعان نبود و فاجعه رخ می داد.

وی افزود: الان سطح یک بسیار قوی مقابل اپیدمی کرونا ایستاده است و بیشترین حمایت از این اقدام بهداشتی توسط صندوق های بیمه روستایی اجرا شده است.

معاون بهداشت ادامه داد: حوزه بهداشت کنترل تمام مرزهای شناخته شده و ناشناخته را بر عهده دارد. در فرودگاه ها، حمل و نقل ریلی، حمل و نقل عمومی و سایر مناطق به ویژه در شهرهای زیر 20 هزار نفر و روستاها حوزه بهداشت فعالانه حضور دارد.

رئیسی در خاتمه گفت: باید قدر این دستاوردها را بدانیم. بهداشت مثل سلامتی و امنیت است که تا زمانی که وجود دارد کسی متوجه حضورش نمی گردد ولی وقتی خطری به وجود می آید همه متوجه بهداشت می شوند. اگر می بینید گاهی به خطا می پرسند پس نقش بهداشت چیست؟ به خاطر همین حضور نامرئی بهداشت در تمام عرصه های نظام سلامت است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 24 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tour-france.ir شناسه مطلب: 1111

به "رشد 1.2 برابری ارائه خدمات به مادران باردار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 1.2 برابری ارائه خدمات به مادران باردار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید